Ігор Гошовський: “Україна … – … дитина слов’янізованої форми Візантії”

Україна в етичному та світоглядному плані – безумовно дитина слов’янізованої форми Візантії, – написав на своїй сторінці у facebook Ігор Гошовський.

Звідси це кормлєніє на держслужбі, божевільна корупція, кумівство, містицизм тощо. У той де час серед прогресивних людей набуває популярності етика та світогляд Північноєвропейського протестантизму – боротьба з корупцією, аскетизм, підприємництво, прозорі правила, матеріалізм, антиклерикалізм. Останній приноситься на тисячолітній візантійський український грунт агресивно, але погано приживається. Його адепти дивуються, чому так. А мільйони українців просто не розуміють як вижити в цій привнесеній новій етиці. Вони не розуміють її правил і діють по інерції так як вміють вони і десятки поколінь їхніх предків.

Між іншим, Томос – це суттєве підсилення саме візантійців і не дивно, що саме яскравому візантійцю Порошенку вдалося цього досягти. Логічно також, що і протестанти (не в релігійному, а етичному сенсі) до цієї акції ставляться з розумінням, але скептично бо вона ніяк не зачіпає їхню шкалу цінностей. Чи має протестантська етика перспективи в Україні? Тільки у вигляді гібриду. Яким він буде? Православна церква що бореться з корупцією і проповідує аскетизм? У це важко повірити бо сама наша церква зараз – наскрізь просякнута корупцією. Але концепт я описав.

Ще раз наголошую, що мова йде не про релігію, а про етику. Тобто це стосується й атеїстів.

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s