Дивовижні історії Криму

З 26 лютого по 5 травня 2019 року в Мистецькому арсеналі працюватиме виставка «Дивовижні історії Криму». Серед матеріалів представлені будуть артефакти з археологічних розкопок у Криму та на прилеглих територіях, які зберігаються в Археологічному музеї та Наукових фондах Інституту археології НАН України.

Значна кількість знахідок експонуватимуться вперше. Широкому загалу відкриються матеріали значного хронологічного діапазону: від крем’яних знарядь праці кам’яного віку до поховальних конструкцій з християнською символікою середньовічного часу. Археологічні пам’ятки займуть лише частину виставкового простору, однак постануть фактично основою, на якій базувалася подальша історія регіону й України в цілому.

Пам’ять про різні народи, які в різний час заселяли територію Криму, або ту чи іншу її частину, залишилася для нас у вигляді артефактів – свідків подій минулого. Модельовані черепи катакомбної культури, кіммерійська стела, багаті поховальні дари скіфів, сарматська зброя, витончений посуд давніх греків, і звичайно ж, численні прикраси різних часів: коштовні, сакральні, або просто дорогі серцю для своїх власників. Все це сліди, за якими можна «читати» історію багатьох етносів, що створювали і доповнювали підґрунтя нашої свідомості.

К.і.н., с.н.с відділу Наукові фонди Тетяна Шевченко

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s