Лекція “З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст.” (19 травня 2018 р.)

Важливим чинником становлення ранньосередньовічної Київської держави була зовнішня торгівля купців Русі, скерована передусім на південь – до столиці могутньої Візантійської імперії – Константинополя.

Як організовували торговельні експедиції? Де і як брали руські купці товари на продаж, що везли натомість до Києва, і, головне, як було облаштоване перебування русів у Царгороді? Як саме торговельні контакти із Візантією вплинули на ранні етапи державотворення України-Русі?

Під час лекції ви також дізнаєтеся, які документи слід було мати з собою, щоб вдало скористатися “безвізом” з Візантією, як називався та як був облаштований “хостел”, до якого заселялися купці у Константинополі; що таке “месячна” і чому “олл інклюзів” не поширювався на тих, хто прийшов “без купли”; хто такий “василік” і які повноваження щодо русів мав столичний мер – епарх міста Константинополя; що таке “заборонені товари” і з якими корумпованими ромейськими чиновниками потрібно було мати справу, щоб спробувати вивезти з Царгорода контрабанду…

Про це та про інше йтиметься під час лекції “З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст.” Андрія Домановського, кандидата історичних наук, харківського візантиніста.

Початок у суботу, 19 травня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).

Вхід за квитком вартістю 10 грн.

Подія у Facebook

URL

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s