На місці виявлення затопленої базиліки в стародавній Нікеї можуть створити підводний археологічний музей (відео)

Виявлена на території руїн колишньої візантійської Нікеї 1600-річного християнського храму стало одним з найважливіших археологічних відкриттів недавнього часу.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, залишки візантійського храму, датованого IV століттям від Р.Х., були знайдені в 2014 році на дні озера Ізнік в північно-західній Туреччині, в провінції Бурса. Озеро знаходиться саме на тому місці, де багато століть тому стояла давня Нікея, в якій відбулися два Вселенських Собори – Перший в 325 році і Сьомий в 787 році.

Руїни стародавнього храму були відкриті завдяки аерофотозйомці, що проводиться в зв’язку з інвентаризацією історичних і культурних пам’яток цього регіону нинішньої Туреччини. На знімках чітко видно залишки базиліки. Залишки святині знаходяться приблизно в 20 метрах від берега озера, що поглинуло частину території стародавньої Нікеї.

Уже два роки обговорюються плани відкриття в цьому місці підводного археологічного музею, щоб надати туристам можливість на власні очі оглянути руїни базиліки.

В інтерв’ю турецькому виданню «Hurriyet News» Мустафа Сахін, професор археології університету Улудаг в Бурсі, вважає, що знайдений храм міг бути саме тим місцем, де проходив Перший Вселенський Собор, скликаний в 325 році імператором св. Костянтином Великим. У будь-якому випадку, виникнення базиліки можна впевнено віднести до IV століття,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та aleteiaorg.

Базиліку побудували на честь святого мученика Неофіта, 16-річного юнака, який загинув мученицькою смертю в 303 році, під час переслідування християн за часів імператора Діоклетіана. Цікаво відзначити, що багато середньовічних зображення показують цього святого що загинув на березі озера. Звідси виникло припущення, що храм могли побудувати на місці мученицької смерті св. Неофіта.

Смерть Неофіта була болісною. Розлючені переслідувачі підвісили юнака на дереві, а потім роздирали його тіло залізними гаками. Потім його ще живим кинули в розжарену піч, але святий мученик, перебуваючи там три дні і три ночі, згідно з його Житієм, залишався живим. Зрештою, один з солдатів-язичників зарубав юного християнина мечем (деякі джерела пишуть, що заколов списом).

Археологи підтвердили, що базиліка загинула в результаті землетрусу – швидше за все, того, що стався в цьому регіоні в 740 році. Храм ніколи не відновлювали, а його руїни, з огляду на зміни профілю земної кори, в кінці кінців виявилися під водами озера Ізнік.

Відкриття залишків стародавнього храму св. Неофіта на дні озера Ізнік Американський археологічний інститут в 2014 році відніс до 10 найбільших археологічних відкриттів сучасності.

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s