У Туреччині хочуть відкрити підводне паломництво до храму IV століття

Руїни візантійського храму в Нікеї, що датуються IV століттям / pl.aleteia.org
У Туреччині обговорюють можливість відкриття для підводних паломників 1600-річного візантійського храму, знайденого на місці проведення двох Никейських соборів.

Руїни візантійського храму, датованого IV століттям н. е., були знайдені в 2014 році на дні озера Ізнік у північно-західній Туреччини, в провінції Бурса, саме в тому місці, де багато століть тому відбулися Нікейські собори 325 і 787 років, повідомляють spzh.news з посиланням на «Aleteia».

Храм був виявлений на дні озера завдяки аерофотозйомці, що проводилася у зв’язку з інвентаризацією історичних і культурних визначних пам’яток цього регіону Туреччини. На знімках чітко видно залишки базиліки на три нефи. Залишки святині знаходяться приблизно в 20 метрах від берега озера.

Існують плани відкриття в цьому місці підводного археологічного музею, щоб надати туристам можливість оглянути руїни базиліки.

Професор археології університету Улудаг в Бурсі Мустафа Сахін розповів, що храм міг бути побудований за підсумками I Нікейського Собору, який пізніше був визнаний першим Вселенським Собором Церкви. Його скликав у 325 році імператор Костянтин Великий. У будь-якому разі виникнення базиліки відносять до IV століття», – сказав учений.

За його словами, імовірно, храм могли побудувати на місці смерті св. Неофіта, 16-річного християнина, який загинув мученицькою смертю в 303 році, у часи переслідувань Діоклетіана. Середньовічні зображення показують загибель цього святого на березі озера.

Археологи стверджують, що базиліка була зруйнована в результаті землетрусу в 740 році. Храм не був відновлений, а його руїни, через зміни рельєфу земної кори, опинилися під водою озера Ізнік.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s