Авторська екскурсія Юрія Полідовича «Знайомство з Візантією» (12 листопада 2017 р.)

Візантійська (Східна Римська) імперія виникла на рубежі двох епох – Античності та Середньовіччя. Греко-римська християнська держава існувала понад тисячу років і в усі часи була одним із найвпливовіших духовних, культурних і політичних центрів Старого Світу. Візантійська культура у світовій цивілізації посідає особливе місце. Вона поєднала в собі культурні традиції античного світу, елліністичного Сходу і християнства, успадкувала надбання минулого й окреслила головні напрямки розвитку культури Середньовіччя. Вражаюча архітектура, розмаїття фресок, мозаїки, живопису та скульптури, різножанрова література, витончене золотарство та різьблення – все це визначило велич візантійської культури, урочисто пишної та водночас внутрішньо шляхетної.

В Музеї історичних коштовностей України представлено лише невеличку частинку безмежного візантійського предметного світу: культові християнські предмети, жіночі прикраси, оздоблення воїнської амуніції та кінської вуздечки, посуд, монети. Це окремі предмети, але в них віддзеркалилися історичні події, пошук і досягнення митців – не лише ромеїв, а й майстрів Київської Русі, які навчалися золотарству у візантійців.

Розповість вам про таємниці візантійського золотарства ЮРІЙ ПОЛІДОВИЧ, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник музею.

Початок – у неділю, 12 листопада, о 14:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Києво-Печерської лаври). Вхід до Лаври – через головну браму.

Для участі потрібно обов’язково зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/qX761o або за телефоном (044) 280 13 96.
__________
Вартість участі – 75 грн, без додаткової плати за вхід до Лаври чи музею.

URL

Advertisements

One comment on “Авторська екскурсія Юрія Полідовича «Знайомство з Візантією» (12 листопада 2017 р.)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s