Візантійська археологічна знахідка в Єрусалимі

Управління старожитностей Ізраїлю повідомило про історично значиму знахідку, яка є одночасно і древньою реліквією, і документом.

У Старому місті Єрусалима під час прокладання комунікаційних кабелів виявили мозаїчну підлогу VI століття з написом грецькою мовою.

У написі на мозаїці сказано: «Найбільш благочестивий римський імператор Флавій Юстиніан і найбільш боголюбивий священик і настоятель Константин заснували і спорудили цей будинок за 14-го індикту».

Рахунок за індиктами – це стародавній спосіб підрахунку років, який використовували для обчислення податків. За підрахунками археологів, напис зробили 550-551 року нашої ери. Згаданий у написі Юстиніан був римським імператором VI століття, а Константин – настоятелем заснованої Юстиніаном Єрусалимської Церкви.

Юстиніан значно вплинув на життя Візантійської імперії. 543 року він заснував Нову християнську церкву в Єрусалимі, яка стала найбільшою в Єрусалимі і однією з найбільших у Східній Римській імперії.

«Той факт, що напис зберігся, – це археологічне диво», – зазначив Давид Геллман, керуючий розкопками в Старому місті Єрусалима.

На думку науковців, у будівлі, в основі якої був напис, знаходився заїжджий двір для прочан. Мозаїка розташована недалеко від Дамаських воріт Старого міста. Вчені виявили її кілька тижнів тому, але до цих пір зберігали інформацію в таємниці від ЗМІ. Зараз мозаїку перенесли в майстерню, де її реставрують.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s