XVII Кирило-Мефодіївські читання на тему «ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ: НАЦІОНАЛЬНІ МОДЕЛІ ТА ЗАХІДНІ ВПЛИВИ» (11-12 травня 2017 р., Харків)

11-12 травня 2017 року Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна і Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди в рамках реалізації модуля Моне «Історія об’єднаної Європи: ідеї, проекти, інтеграція” за фінансової підтримки Європейського Союзу проводять XVII Кирило-Мефодіївські читання на тему «ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ: НАЦІОНАЛЬНІ МОДЕЛІ ТА ЗАХІДНІ ВПЛИВИ».

Програмою міжнародної наукової конференції передбачена робота двох пленарних та семи секційних засідань: «Між візантійською та римською традиціями: християнські впливи на Центрально-Східну Європу доби Середньовіччя»; «Особливості розвитку освіти в Центральній і Східній Європі: від середньовічної схоластики до раціоналізму епохи Просвітництва»; «Організаційні основи системи освіти та основні напрями діяльності викладачів у XIX – на початку ХХ століття»; «Освітньо-культурні осередки та національні рухи XIX – початку ХХ століття»; «Між демократією, авторитаризмом і тоталітаризмом: вища освіта і шкільництво у 1918-1945 рр.»; ««Совєтизація» освітнього простору і деформація національних традицій (друга половина 1940-х – 1980-ті рр.)»; «Повернення до Європи: посткомуністичний транзит і європейський освітній простір».

Всього у програмі зафіксовано понад 130 доповідей представників 45 вишів і 11 академічних установ України, Болгарії та Польщі. Зокрема директора Інституту етнології та фольклористики Болгарської академії наук Петко Христова, заступника декана історичного факультету Софійського університету імені Святого Клименета Охридського Георгі Ніколова, професорів Великотирновського університету імені Святих Кирила та Мефодія Мілко Палангурського і Владіміра Владова, керівника Закладу історії освіти Інституту педагогіки і соціальної праці Академії Поморської м. Слупська Романа Томашевського, професора Інститут історії Університету імені Адама Міцкевіча м. Познані (Польща) Мацея Форицького та інших.

Конференція відкривається о 10 годині 11 травня в Залі засідань Вченої ради Каразінського університету (IV поверх Головного корпусу, площа Свободи, 4). Телефони для зв’язку: (057) 7075547; 0973921443 (Страшнюк Сергій Юрійович, директор Центру болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова ХНУ імені В. Н. Каразіна); 0974057564 (Сєряков Сергій Олегович, доцент кафедри всесвітньої історії ХДПУ імені Г. С. Сковороди).

З офіційною програмою конференції можна ознайомитися за посиланням

URL

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s