Археологи повідомляють про знахідку на території «Артеку» візантійської базиліки VI століття

На території міжнародного дитячого центру «Артек» археологи виявили базиліку VI століття. Про це повідомили в прес-службі «Артека».

«Під час археологічних досліджень на території «Артеку» виявили унікальний історичний пам’ятник – основу візантійської базиліки. Вчені датують знахідку VI століттям нашої ери й називають її найціннішим християнським артефактом, виявленим у Криму за останній час», – заявив підконтрольний Кремлю директор «Артека» Олексій Каспржак.

«Там, де розташований храм, територія однозначно не буде забудовуватися. Ухвалюватиметься рішення про доцільність музеєфікації об’єкта. Сюди приїдуть фахівці з консервації й реставрації. Храм впишуть в архітектуру території, підготовлену для експонування», – пояснила провідний науковий співробітник Інституту археології Російської академії наук Ганна Мастикова.

Табір «Артек» відкрили 16 червня 1925 року як дитячий наметовий табір-санаторій Товариства Червоного Хреста РРФСР. Після анексії Криму Росією навесні 2014 року дитячий цент перевели на баланс півострова, а потім його було переведено у державну власність Росії.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s