Всеукраїнська науково-практична конференція «Питання Сходознавства в Україні»

6 квітня 2017 року на факультеті іноземних мов Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Питання Сходознавства в Україні». Для факультету іноземних мов це особливий день, адже це перша конференція, яку проводить кафедра східних мов та міжкультурної комунікації. Конференція проводилася спільно з факультетом іноземної філології та історичним факультетом Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та об’єднала близько 130 науковців, чиї дослідження зосереджені на вивченні східних мов, з Китайскої Народної Республики, Азербайджана, Росії та України.

Відкривала конференцію декан факультету іноземних мов ХНУ імені В. Н. Каразіна, Валентина Григорівна Пасинок, яка наголосила на знаковості цієї події для факультету і університету. Зі словами привітання до учасників і гостей конференції звернулися другий секретар посольства Ізраїлю в Україні, керівник ізраїльського культурного центру в Харкові Аліса Лідерман, Директор Інституту Конфуція Дін Шивен, які побажали всім плідної дискусії та успішної наукової співпраці.

На пленарному засіданні пролунали доповіді співробітника політичної секції посольства України в Туреччині Евгенії Василівни Габер («Проблеми і перспективи розвитку співпраці між ВНЗ України і Туречиини»), завідувача кафедри східних мов ХНПУ імені Г. С. Сковороди) Любові Сергіївни Калашник («Роль іноземних національно-релігійних утворень в становленні системи соціального піклування про неповнолітніх в Китаї»), завідувача кафедри мистецтвознавства, літературознавства та мовознавства Харківської державної академії культури Світлани Борисівни Рибалко («Японське традиційне вбрання у культурологічному дискурсі»), завідувача кафедри романської філології та перекладу ХНУ імені В. Н. Каразіна) Світлани Костянтинівни Криворучко («Конфлікт Схід/Захід у романі Го Сяолу “Короткий китайсько-англійський словник коханців”»), професора кафедри філософії та політології Харківської державної академії культури Анатолія Трохимовича Щедріна («Запад и Восток в контексте парадигматики историко-культурологических исследований»), доцента кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Андрія Миколайовича Домановського («Хартія на списі як корогва і монети в сагайдаку як стріли: про символізм опису арабо-візантійсько-слов’янських стосунків 692 р. у Феофана і Никифора»), керівника Науково-дослідного центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака Національного університету «Києво-Могилянська академія» Таїсії Михайлівни Сидорчук («До історії наукового співробітництва Омеляна Пріцака з вченими Японії»), доцента кафедри східних мов ХНПУ імені Г. С. Сковороди) Ірини Алімджанівни Бикової («Взаимодействие вербальных и невербальных средств коммуникации в китайской культуре»).

Після пленарного засідання робота конференції продовжилася на секційних засіданнях, які працювали за такими напрямами:

  • Лінгвістика та перекладознавство країн Сходу,
  • Література країн Сходу,
  • Філософія та культура країн Сходу
  • Освіта та виховання у країнах Сходу.
  • Методика викладання сходознавчих дисциплін.
  • Історія Сходу: проблеми теорії та практики,
  • Економіка, політика, соціум країн Сходу.

Програма конференції також передбачала майстер-класи з методики викладання східних дисциплін, які проводилися 7 квітня 2017 року у Центрі східних культур Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, та екскурсію містом.

Тези доповідей (PDF, 2,69 Mb)

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s