Кілька бронзових візантійських монет знайдено біля пивзаводу на Подолі

174690

Археологи, які проводили розкопки на вулиці Кирилівській в Києві вже готові показати нові знахідки в київському музеї.

З прикрас знахідок майже не було, лише фрагменти підвісок і намистини. Зате археологам вдалося відшукати кілька бронзових візантійських монет. А ще близько 15 товарних свинцевих пломб, які кріпилися до шкурах тварин та іншим вантажем товарів.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на “Сегодня”.

Так, розкопки почалися влітку минулого року неподалік від “Пивзаводу на Подолі”, де на одній з ділянок забудовник планує зводити нові будинки. Зараз археологічні дослідження вже завершені, але за цей час вчені знайшли безліч незвичайних знахідок, а деякі датуються навіть VII століттям. Що є дуже великою рідкістю навіть для стародавнього Києва.

“На об’єкті були знайдені різні предмети від XVIII до VII століття. Наприклад, ми знайшли ливарну майстерню періоду Київської Русі, де робили різні побутові предмети з бронзи, приміром, поясні набори… Також на об’єкті знаходили різні залишки одягу давніх киян: фрагменти ґудзиків, поясних і взуттєвих пряжок, що датуються XI—XII століттями”, —сказав археолог В’ячеслав Баранов.

З прикрас знахідок майже не було, лише фрагменти підвісок і намистини. Зате археологам вдалося відшукати кілька бронзових візантійських монет. А ще близько 15 товарних свинцевих пломб, які кріпилися до шкурах тварин та іншим вантажем товарів.

“Зображення на пломбах різні, але частіше зустрічаються літери “Ж” та “І” (швидше за все, ініціали їх власників або купців), а на іншій стороні нанесені зображення святого”, — розповів археолог.

Знаходили на об’єкті і гральні кістки зі свинцевими вкрапленнями, і слов’янську кераміку VII—VIII століть, яка колись служила посудом.

Під час розкопок вчені на вулиці Кирилівській знайшли ділянку мощеної давньоруської дороги, яка імовірно вела на Смоленськ. Її датують ХІ—ХІІ ст., і вона пролягала через Київ, Вишгород і Чернігів. Цікаво, що вченим вдалося виявити під дорогою частину дерев’яного короба (ХVIII—XIX століття) — це аналог сучасної каналізації, він використовувався для відведення води від бруківки. Археологи припускають, що поруч в цьому місці знаходилася митниця. Але однією з найбільш незвичайних знахідок є ранняслов’янська будівля, яка колись виглядала як напівземлянка.

“Досліджували її лише частину, вона невелика — близько 10 кв. м. Для того періоду — це типова будова”, — продовжив Баранов.

Знахідки ще потребують вивчення, наприклад, знайдений невеликий льох (приблизно XII століття), підлога і стіни в ньому обшиті дошками.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s