У місті гладіаторів знайшли візантійські гробниці

290019_1

Місто Стратоникея, яке перебував у стародавній Малої Азії і включений в список Всесвітньої спадщини Юнеско, не перестає дивувати по наші дні.

Це найбільше в світі місто з мармуру, відоме також як місто гладіаторів, де археологам досі вдається виявити нові знахідки з елліністичного, римського і візантійського періоду.

Під час недавніх археологічних розкопок у цьому місті були знайдені близько 65 могил візантійського періоду, повідомляє турецька преса. В могилах були знайдені кістки дорослих і дітей, які, ймовірно, померли 1300 років тому, в той час як поселення, де знаходилось кладовище, виникло приблизно 3000 років тому.

«Це місто є живим музеєм. Це щось справді унікальне. Не існує жодного іншого такого міста, де в повному обсязі збереглися б всі споруди античності», – заявив керівник археологічних розкопок Вилал Согут.

По завершенні археологічних розкопок відвідувачів чекає сюрприз – вони зможуть побачити образ стародавнього міста, відтворене за допомогою 3D -технологій.

«Людям цікаво побачити колишній вигляд міста, оскільки легше уявити, як протікало життя тоді. Ми повертаємо до життя візантійський період міста як за допомогою гравюр, так і 3D-технологій», – сказав археолог.

Давньогрецьке місто Стратоникея був одним із ключових міст у південно-західній частині Малої Азії. Його, за словами історика Страбона, заснував цар держави Селевкідів Антіох I Сотер (в 281-261 до н. е..) і назвав на честь своєї дружини Стратоникі. Населяли місто в основному греки.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s