Лекція-презентація «Духовно-культурна спадщина Івана Вишенського та Паїсія Величковського: від України до Афону. Нові факти та джерела» (24 січня 2017 р.)

poster

24 січня 2017 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться лекція-презентація «Духовно-культурна спадщина Івана Вишенського та Паїсія Величковського: від України до Афону. Нові факти та джерела», яку проведе директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, головний редактор наукового альманаху «Афонська спадщина» Сергій Шумило.

У рамках заходу історик презентує свої нові книжки:

  • «Преподобний Паїсій Величковський “Повість про святий собор” та маловідомі листи». Видання, в якому вперше українською мовою надруковано визначну і водночас забуту пам’ятку української духовної літератури XVIII ст. – його автобіографічний твір, а також документи з архівів України та Афону, що проливають світло на діяльність цього відомого українського святого, культурного і релігійного діяча XVIII ст. на Афоні, в Греції та Румунії.
  • «Старец Иоанн Вишенский: афонский подвижник и православный писатель-полемист». У книзі  вперше на основі маловідомих архівних документів зроблено спробу відтворення детального життєпису відомого українського письменника-полеміста і афонського подвижника XVII ст., також проаналізовано духовно-літературну спадщину Івана Вишенського. Крім того, автор спробував відшукати на Афоні печеру, в якій в затворі подвизався старець Івана Вишенський, і де він закінчив свій земний шлях.

Лекція розпочнеться о 15.00 у читальній залі відділу зарубіжної україніки та відділу образотворчих мистецтв (вул. Володимирська, 62, 3-й поверх, кімн. 302).

Запрошуємо всіх зацікавлених! Вхід вільний.

URL

URL – 2

URL – 3

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s