Екскурсія «Про що говорять графіті на стінах Софії?» (Київ, 26 листопада 2016 р.)

img_4590_111

Відкритий Православний Університет спільно з Національним заповідником «Софія Київська» запрошує на екскурсію «Про що говорять графіті на стінах Софії?», під час якої можна буде дослідити написи на стінах Софійського собору разом з істориком В’ячеславом Корнієнком.

Екскурсія відбудеться у суботу, 26 листопада, під час неї  вчений-археограф покаже стародавні написи собору, а її учасники зможуть особисто побувати в ролі науковців, які досліджують епоху Київської Русі.

Ця екскурсія є продовженням лекції В’ячеслава Корнієнка«Про що говорять графіті на стінах Софії», яка відбулася 3 листопада у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості.

«Написи Києва і Новгорода показали — рядові мешканці Русі-України були грамотними»

Молитви, пам’ятні написи, записи лічби, підписи до фресок, різноманітні малюнки, зокрема сюжетні, хрести, зображення тварин — ось лиш неповний перелік графіті Софійського собору, які дослідили науковці.

«Всі ці написи є надзвичайно цінним історичним джерелом, яке дає до рук дослідників унікальну інформацію, яка не міститься в інших джерелах — матеріальних чи писемних», — розповів у коментарі до своєї лекції історик-археограф.

Кількість учасників обмежена — 15 чоловік, тож реєстрація є обов’язковою: https://goo.gl/MkTe4N.
Вартість екскурсії — 85 грн. з людини (вхід на територію заповідника та у Собор включені).

Початок — о 13:00.

***
В’ячеслав Васильович Корнієнко, історик, візантолог, археограф, музеєзнавець, фахівець в галузі середньовічної та ранньомодерної епіграфіки України.
Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2001 р.).

У 2015 р. захистив в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України докторську дисертацію на тему «Графіті Софії Київської ХІ – початку XVIII ст.: інформаційний потенціал джерела».

У 2006–2012 рр. працював у Національному заповіднику «Софія Київська» старшим, потім – провідним науковим співробітником. У 2012 перейшов працювати до Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України на посаду старшого наукового співробітника.

З 2015 р. є заступником генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська».

Співзасновник таких наукових періодичних видань як «Софія Київська: Візантія. Русь. Україна», «Наш Крим», «Славістична збірка».
Автор та співавтор понад 200 наукових та науково-популярних праць, опублікованих в українських та зарубіжних наукових виданнях, в тому числі п’ятнадцяти монографій та двох навчальних посібників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Лекція про графіті Святої Софії — короткий ВІДЕОкоментар В’ячеслава Корнієнка

Стародавні графіті на стінах Софії Київської: прояв вандалізму чи свідчення глибини віри? — Фоторепортаж з лекції В’ячеслава Корнієнка

«Графіті підтримало мене у критичний період життя» — В’ячеслав Корнієнко про стародавні написи на стінах

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s