Головко О. Б. Візантійська імперія, Південна Русь і Половецький степ у політичній діяльності галицько-волинського князя Романа Мстиславича

Головко О. Б. Візантійська імперія, Південна Русь і Половецький степ у політичній діяльності галицько-волинського князя Романа Мстиславича // Орієнтальні студії в Україні. До ювілею Л.В. Матвєєвої. – К., 2010. – С. 192-208.

Життя та діяльність князя Романа Мстиславича постійно привертає увагу науковців. Особливо масштабною стає його політика після подій 1199 р., коли князь Роман приходить до Галича і під його владою опиняються дві величезні землі – Галицька і Волинська. Попри те що Роман був завжди досить енергійним діячем, перехід його до Галича зразу ж значно змінив масштаб та орієнтири його діяльності. Зокрема, досить виразним із цього часу стає південний вектор дій галицької адміністрації на чолі з Романом Мстиславичем.

Наведені в цій статті факти свідчать, що у багатогранній політичній діяльності галицько-волинського князя Романа Мстиславича значне місце посідала степова політика, реалізація якої допомагала утвердженню влади цього володаря у Південній Русі та істотно впливала на ситуацію на Балканському півострові в перші роки ХІІІ ст.

Лінк для перегляду або завантаження повного тексту статті

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s