Дмитро КРИВЦУН. Повернення в Царгород…

4knigaday2

ПРЕДСТАВЛЕНА РЕДАКТОРОМ ВІДДІЛУ «ІСТОРІЯ ТА Я» ГАЗЕТИ «День» ІГОРЕМ СЮНДЮКОВИМ КНИГА НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ «ПОВЕРНЕННЯ В ЦАРГОРОД» ВИКЛИКАЛА ВЕЛИКИЙ ІНТЕРЕС У ПРИСУТНІХ НА КРУГЛОМУ СТОЛІ, АДЖЕ БІЛЬША ЇЇ ЧАСТИНА РОЗПОВІДАЄ ПРО ДУХОВНО-ПОЛІТИЧНУ ІСТОРІЮ ВІЗАНТІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ В КОНТЕКСТІ УКРАЇНИ. ЗАУВАЖИМО, ВОНА БУЛА ПІДГОТОВЛЕНА МАЙЖЕ ЗА РІК ДО ЗАПЛАНОВАНОГО ВСЕПРАВОСЛАВНОГО СОБОРУ / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Дмитро КРИВЦУН, «День»
Рубрика: 
Газета: 

Незважаючи на те, що ідея Всеправославного собору (планується на 19 — 26 червня) плекалася православними ієрархами ще з минулого сторіччя, майже в останній момент кілька церков заявили, що вони не поїдуть на Крит. Серед них: Болгарська, Антіохійська, Сербська та Грузинська церкви. Причини тому і організаційні, і політичні. На вихідних з’явилася також інформація, що від своєї участі може відмовитися й найбільша Помісна православна церква — РПЦ, хоча під час організації Всеправославного собору Константинопольський патріархат пішов на серйозні поступки.

Тим часом в Україні відбулася подія, яка, навпаки, згуртувала представників основних православних церков України й дала позитивний сигнал Константинополю. Днями в Українському домі відбулася конференція «Константинопольський патріархат в історії України: минуле, сучасне, майбутнє», учасниками якої стали політики, історики, релігієзнавці, а також ієрархи Української православної церкви Київського патріархату, Московського патріархату і Автокефальної православної церкви.

На подію була запрошена і газета «День» — з особливою місією — представити один зі своїх останніх історичних бестселерів «Повернення в Царгород», який тематично перегукується зі змістом конференції, але вийшов задовго до її проведення.

«Наша всеукраїнська громадсько-політична газета «День» від моменту початку свого життя — а ми вже виходимо 20 років — абсолютно усвідомлює і дає собі раду в тому, що духовний елемент історії цивілізації є винятково важливий, — зазначив під час представлення книжки редактор відділу «Історія та Я» Ігор Сюндюков. — А історія рухається в тому напрямку, в якому рухається людська свідомість. Розуміючи це, на своїх шпальтах ми приділяємо увагу духовному життю України та світу в усьому його розмаїтті і складності. Важливим прикладом цієї уваги є наша книжкова серія, однією з останніх видань якої є «Повернення в Царгород», видана восени 2015 року. Більша частина книжки — духовно-політична історія Візантійської імперії в контексті України, оскільки ця держава існувала понад 1000 років і мала різноманітні відносини зі своїми сусідами, зокрема зі слов’янським світом та Київською Руссю».

Повний текст статті доступний за лінком:

http://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/povernennya-v-cargorod-0

Дмитро КРИВЦУН, «День»
Рубрика: 
Газета: 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s