У Туреччині зазнала руйнувань візантійська церква Святої Софії у Трапезунді

image

Стародавня візантійська церква Святої Софії у турецькому місці Трабазон (Трапезунд), яку турецьке влада перетворила 2013 року на мечеть, була дуже серйозно пошкоджена під час адаптації до потреб мусульманського культу. Про це інформує агенція «Fides».

Під час адаптації знищено візантійські фрески та мозаїки ХІІІ століття. Також через спорудження розділових перегородок, які відділяють жінок від чоловіків, завдано шкоди стінам церкви.

Церква Святої Софії була збудована візантійцями в 1250 році. Після османського завоювання церкву уже було перетворено на мечеть, проте 1964 року турецький уряд перетворив її на музей після серйозної реставрації. Теперішній турецький уряд під впливом ідей нео-османства наново почав перетворювати колишніх церкви на мечеті. Серед них і церкву Святої Софії, хоча в цьому не було жодної потреби, оскільки мусульмани Трапезунда повною мірою забезпечені необхідним культовим простором. Останнім часом турецька влада докладає значних зусиль, щоб стерти ознаки християнської присутності в азійській частини Туреччини.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s