Фотовиставку “Наш Афон” включено в культурний проект Мистецького Арсеналу

poster

У неділю, 24 квітня о 17:00 просвітницький центр кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”) презентує свій інформаційно – духовно – просвітницький проект фотовиставку “Наш Афон” у Публічній бібліотеці  ім. Лесі Українки (м.Київ). 

У ніч з 24 на 25 квітня 2016 року, святкуючи Всесвітній день книги спільно з Книжковим Арсеналом, бібліотеки Києва відкриють свої двері та запросять киян провести «Ніч у бібліотеці». Серед мистецьких заходів відбудеться перезентація фотовиставки “Наш Афон”. Такі заходи об’єднують людей за допомогою мистецтва, адже сучасні бібліотеки давно вже не просто зали для читання, а самостійні культурні центри, де зібрані не лише книги, а й грамплатівки, чорно-біле та сучасне кіно…

Кожен бажаючий зможе ознайомитись з виставкою з 24 квітня по 24 травня 2016р. за адресою: м.Київ, вул. В.Житомирська, 4 в приміщенні Відділу мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.

Детальнішу інформацію можете отримати за тел.:
(044)  278-70-03  www.lucl.kiev.ua
(044)  529-03-59,  www. soborna.church.ua

Організатор та автор просвітницького поекту фотовиставка “Наш Афон” є духовно – просвітницький центр кафедрального собору УПЦ (галерея “Соборна”). З питань організації та проведення виставки “Наш Афон” просимо звертатися до менеджер з організації виставкової діяльності ДПЦ КС УПЦ (галерея “Соборна”), Брич Інна Іванівна тел. 063 068 99 11, 095 671 12 11, (044) 529 03 59.  www.soborna.church.ua

ПРИМІТКА:

Протягом декількох місяців 2013 року  на території  України перебувала правиця великомученика Георгія Побідоносця. Під час перебування святині у Києві на місті будівництва Кафедрального собору, відомий грецький фотохудожник Костас Асіміс спільно з галерею «Соборна» організував просвітницьку виставку «Наш Афон». По завершенню автор виставки передав у виставковий фонд  галереї «Соборна»  84 роботи. Після чого було прийнято рішення розпочати духовно – просвітницький проект  в рамках якого надати можливість громадськості  доторкнутись до життя Святої Гори через призму об’єктива .

Світлини відомого грецького фотографа Костаса Асіміса присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори. На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX-початку XX століття із фондів Російського на Афоні Свято Пантелеймонового монастиря.

Як відомо, фотолітопис Святого Афона вівся більш-менш регулярно до кінця 30-років XX століття. Саме він доніс до нас образ преподобного старця Силуана Афонського. На жаль, у середині минулого століття через зменшення мешканців монастиря фотолабораторія поступово згорнула діяльність, а пластини з негативами зазнали руйнації. Також катастрофічних збитків монастирському архіву завдала пожежа, яка влітку 1968 року спустошила половину монастиря. І лише наприкінці 1980-х років минулого століття на унікальні дагеротипи Російського на Афоні Свято-Пантелеймонового монастиря звернув увагу грецький фотохудожник Костас Асіміс. У 1984 році він вперше побував на Святому Афоні й практично залишився там назавжди.

Усі ці роки Костас Асіміс по зернинках збирає й відновлює фотосвідоцтва афонської історії. Щороку експозиція виставки поповнюється новими світлинами. За останній рік вона збагатилас 50-ма унікальними фотороботами, виготовленими із застосуванням найсучасніших технологій фотомистецтва.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s