Щойно виявлені руїни візантійської церкви у Секторі Газа знищено

690662_w_300

Християнська церква епохи Візантійської імперії виявлена в секторі Газа. Як повідомили представники туристичного сектора цього палестинського анклаву, руїни храму були знайдені під час робіт зі зведення торгового центру.

За словами директора з досліджень міністерства туризму і пам’яток старовини в уряді ХАМАС Хайяма аль-Бітару, робітники натрапили на фрагменти фундаменту, мармурових колон Корінфа і склепінь, причому на деяких з них частково збереглися хрести. Руїни християнського культової споруди, – зазначила вона, – відносяться до VI століття, часу правління імператора Юстиніана. Виявлені артефакти планувалось перевезти в місцевий музей для подальшого вивчення.

Як стало відомо, руїни стародавньої візантійської церкви, виявлені кілька днів тому в секторі Газа при будівництві торгового центру, були знесені бульдозерами в ході подальшого будівництва, – повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Blagovest.

Фундамент і деякі елементи храму, побудованого, імовірно, в роки правління імператора Юстиніана, були знайдені робітниками при будівництві торгового центру. Однак, незважаючи на цінність знахідки, будівництво було продовжено.

Місцева влада нічого не зробила для збереження цінної археологічної знахідки.

Палестинські християни висловили рішуче обурення в зв’язку зі знищенням руїн древньої церкви, яку вчені датували VI століттям.

Зокрема, священик Ібрагім Нейруз, що живе в Наблусі, направив листи протесту прем’єр-міністру Палестинської Автономії Рамі Хамдаллаху і палестинському міністрові старожитностей і туризму Руле Маай. «Мала б ситуація такі наслідки, якби були виявлені залишки мечеті або синагоги?» – запитує палестинський священик.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s