Фотовиставка «Подорожуючи з та до Візантію: середньовічні порти від Чорного моря до Східного Середземномор’я»

DSC07528_--tmb-270x180

29 березня ц.р. в м.Ларнака відбулося відкриття фотовиставки «Олкас II: середньовічні порти від Чорного моря до Східного Середземномор’я».  Виставка відкрита для вільного перегляду до 20 квітня 2016 р. з 10.00-13.00 та 16.00-19.00 в Муніципальній бібліотеці Ларнаки.

Фотовиставку під назвою «Подорожуючи з та до Візантію: середньовічні порти від Чорного моря до Східного Середземномор’я» на Кіпрі було організовано спільно з Європейським центром візантійських та пост візантійських пам’яток та Товариством кіпрських досліджень Посольством України в Республіці Кіпр.

Шляхом презентації унікальних фотографій середньовічних оборонних споруд, бастіонів, інших пам’яток культури ХІІ століття, які збереглися до наших днів на території 60-ти середньовічних морських портів шести вищезгаданих країн світу, фотокопій археологічних знахідок, географічних мап, гравюр та рукописів, датованих візантійським, франко-венеційським та генуезьким історичними періодами, в ході проведення виставки було відображене багате середньовічне минуле цих міст-портів, їх історію та культуру, а також історичний взаємозв’язок морського торгівельного сполучення між регіонами Чорного та Середземного морів.

Україну було представлено п’ятьма морськими містами-портами Білгород-Дністровський, Одеса, Керч, Феодосія та Севастополь.

Зазначений захід був тематично присвячений Україні. Під час звернення до присутніх Посол України Б.Гуменюк наголосив на важливості популяризації історичних фактів про міста, які у всі часи мали можливість поєднувати народи між собою. Він також привернув увагу до того, що три із представлених на виставці міст Керч, Феодосія та Севастополь на даний час знаходяться під російською окупацією, а також зупинився на історичних фактах приналежності Криму до України.

Під час заходу присутні мали змогу насолоджуватись шедеврами класичної музики українських композиторів XVIII – XX ст. у виконанні талановитого українського дуету – Лідія Футорська, скрипка, та Сергій Хоровець, кнопковий акордеон. До програми під назвою «Українські акварелі» входять твори відомих українських композиторів – М.Березовського, Д.Бортнянського, М.Лисенка, А.Гнатишина, І.Левицького, М.Скорульського, Ю.Мейтуса, М.Колесси та М.Скорика.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s