Під час розкопок в Єрусалимі виявлена виноробня віком понад 15 століть

23132428_23131645_4199219_large

В Єрусалимі знайшли виноробню, якій 15 століть. Фото: ЕРА

Виноробня віком понад 15 століть виявлена в ході археологічних робіт в Єрусалимі. Про це повідомило Управління стародавностей Ізраїлю, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

“Несподівані знахідки, яким близько 16 століть, виявили археологи під час розкопок на території колишньої військової бази в Єрусалимі”, – вказало відомство стародавностей в поширеному комюніке.

У цьому районі велися роботи з підготовки будівництва житлового комплексу. Однак раніше – з кінця 40-х років минулого століття – в цьому місці розташовувалася військова база ізраїльської армії, а ще раніше – з 1860 року – притулок для бездомних дітей.

“Головна і найбільш вражаюча в ході розкопок в цьому районі знахідка – це виноробня віком близько 1,6 тисячі років, що відноситься до римського або візантійського періоду”, – зазначають ізраїльські археологи.

Поверхня, на якій в ті часи тиснули виноградний сік, була викладена керамічною плиткою, а в системі ємностей центральною частиною був обладнаний дерев’яним гвинтовим пресом блок, який до наших днів не зберігся. “Вісім комірок були розташовані впритул до пресу”, – зазначає Управління стародавностей.

“Вони (комірки) використовувалися для складування винограду і також, можливо, для змішування інгредієнтів для отримання вин різних смакових якостей”, – вказують експерти. “Археологи припускають, що ця виноробня була частиною великого господарства, учасники якого жили за рахунок виробництва вина”, – вказується в комюніке.

Поблизу від виноградного преса були виявлені також труби з теракоти і цеглини, на яких до цих пір чітко читається друк римського Десятого легіону. Це вказує на те, що в цьому місці на межі тисячоліть базувався римський легіон, для потреб якого тут були зведені лазні.

“Єрусалим знову підтвердив, що, де не копни, знайдеш сліди величного минулого”, – зазначив керівник розкопок на місці колишньої військової бази, дитячого будинку, лазні і виноробні в Єрусалимі Алекс Вігман. “Археологічні знахідки свідчать, що з давніх часів і до наших днів життя в Єрусалимі било ключем”, – додав він.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s