Науково-дослідницька презентація у Музеї «Дрогобиччина»: «Кириличні стародруки у фондах бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові XVI–XIX століть» (5 квітня 2016 р., Дрогобич)

V46s4vMOiG4

квітня 2016 р., 14:00 у галереї сакрального мистецтва Музею «Дрогобиччина» відбудеться презентація каталогу: «Кириличні стародруки у фондах бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові XVI–XIX століть: Каталог / Укладач С.Волощенко. – Жовква : Місіонер, 2015. – 204 с., іл.». Науковий редактор: Віра Фрис, доцент УКУ.

Модератор:
Богдан ЛАЗОРАК, к.і.н., доцент ДДПУ ім. І. Франка

Дискутанти:
Леонід ТИМОШЕНКО, к.і.н., професор, декан історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка
Віра ФРИС, к.і.н., доцент кафедри історії світової історії нового і новітнього часу УКУ

Каталог є результатом науково-бібліографічного опрацювання кириличних видань XVI – початку ХІХ ст. з фондів Львівської центральної провінційної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі. У каталозі вміщено детальні описи книг, що надійшли у бібліотеку впродовж 1989–2015 рр., вступну частину та покажчики. Колекція кириличних стародруків Львівської бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі нараховує 69 примірників і є однією з найбільших бібліотечних колекцій відроджених василіанських монастирів, а також й інших чернечих чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви.

У каталозі описано книжкові пам’ятки, що вийшли друком в Острозі, Львові, Києві, Почаєві, Уневі, Супраслі, Москві та в старообрядницьких друкарнях. Найдавнішими та найціннішими можна два видання друкарні В.К.Острозького в Острозі – Біблію, видану Іваном Федоровичем у 1581 р. та «Книгу о постничестві» Василія Великого, видану в 1594 р.

Каталог кириличних стародруків збірки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові вводить у широкий науковий обіг новий книгознавчий матеріал, який слугуватиме джерелом для подальших історико-книгознавчих досліджень та різнобічних гуманітарних студій. Публікація розрахована на фахівців різних гуманітарних галузей знань і на широкий читацький загал.

Богдан Лазорак

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s