Турецька влада збирається знести два історичні візантійські храми у Стамбулі

stambul

Згідно з урядовим проектом, два історичні візантійські храми в Стамбулі можуть бути знищені заради великої автостоянки, яку планують облаштувати на цьому місці. Повідомляє грецьке інформаційне агентство «Ромфея».

Два історичні православні храми Константинополя — один, присвячений святому великомученику Георгію, та інший, освячений на честь Вознесіння Господнього, — розташовані в стамбульському кварталі Bakırköy, перебувають у небезпеці. Згідно з рішенням турецького уряду, в цьому районі збираються побудувати велику автостоянку. Дане рішення передбачає демонтаж колишнього ринку ковалів і торговців рибою в Bakırköy, а також знесення обох церков, що повністю змінить характер цього кварталу, в образі якого ще помітні деякі риси стародавньої столиці Візантії.

Рішення турецького уряду про перебудову району Bakırköy вже спровокувало протести з боку місцевої влади і мера Bakırköy Бюлента Керімоглу (Bülent Kerimoğlu), який заявив, що він зробив би все можливе для того, щоб захистити історичний характер древнього кварталу.

Проти рішення турецької влади також виступили різні турецькі профспілки та місцеві відділення творчих спілок художників, архітекторів, письменників і музичних діячів Стамбула.

Агентство «Ромфея» з обуренням зазначає, що досі не прозвучало жодних офіційних заяв грецької сторони з приводу наміру турецької влади. «Ромфея» також зазначає, що турки збираються знести візантійські церкви в Стамбулі в той самий час, коли в Афінах планують побудувати мечеть.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s