У “Херсонесі” спростовують вивезення в “Ермітаж” колекцій із Криму

khersones

Колектив заповідника “Херсонес Таврійський” називає неправдивою інформацію про те, що колекції з Криму вивозять в “Ермітаж” у Санкт-Петербурзі.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті “Херсонеса Таврійського”.

“Дружні відносини Херсонеса й Ермітажу вибудовувалися ще з моменту створення музею наприкінці XIX в. Протягом XX сторіччя співробітники Державного Ермітажу брали активну участь у розкопках пам’ятників Херсонесу, допомагали у створенні Візантійської експозиції. Взаємини Херсонеса й Ермітажу останні 15 років ґрунтуються на Угоді про співпрацю, пролонгація якого відбулася у 2014 р.”, – зазначається у ній.

За словами наукових співробітників заповідника, вони проводять спільні дослідження на фортеці Чембало; поновила роботу експедиція “Ермітажу” на Херсонеському городищі.

“Усі археологічні колекції, які містять матеріали розкопок, надходять винятково у фонди заповідника”, – запевняють вони.

“Висококваліфіковані реставратори Ермітажу надають допомогу у збереженні археологічних пам’ятників Херсонеса. Відроджена їхніми руками фреска Богородиці з немовлям із фортеці Чембало зараз є однією з “перлин” Візантійської експозиції заповідника. Колегіальні відносини двох музеїв поширюються і на спільні конференції, семінари й наукові видання”, – додає колектив.

“У цьому зв’язку, зроблені в українській пресі заяви не просто безпідставні, але й показують повне нерозуміння принципів взаємин, які існують у світовому музейному співтоваристві”, – заявляє він.

20 жовтня українська депутат, керівник постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Чорноморського економічного співробітництва Людмила Денисова заявила про вивезення в “Ермітаж” унікальних колекцій із “Херсонеса Таврійського”, а також Судака, із Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

А на сайті російського уряду оприлюднили розпорядження про включення понад 220 об’єктів культурної спадщини на території анексованого Росією Криму до списку культурних об’єктів “федерального значення”.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s