У Стамбулі дайвери знайшли «загублений острів»

photo

Команда дайверів під час підводної експедиції знайшла напівзатонулий острів, про який навіть і не підозрювали більшість мешканців Стамбула.

Про це повідомляє турецький портал Daily News.

Групою водолазів під час експедиції біля скель Вордонісі, що розташовані приблизно за 700 метрів від узбережжя азійського району Стамбула Малтепе, було досліджено острів, який раніше належав  до Принцевих островів.

Команда підводних дослідників зробила фото і відеозйомку скелястого острова, а також знайшла столітній якір, який подарували меру Малтепе Алі Киличу.

У свою чергу Килич розповів, що в XI столітті на острові Вордонісі було побудовано візантійський монастир. Острів затонув під час сильного землетрусу 1010 року.

За словами дайверів, ні монастир, ні його залишки так і не вдалося знайти.

Він також повідомив, що адміністрація має намір перетворити затонулий острів на базу для дайвінг-туризму. За словами мера, відкриття експедиції будуть використані науковцями для кращого розуміння природи землетрусів в регіоні.

Довідково: Вордонісі – це виступаючі з води скелі, які у візантійські часи називали Маленьким островом. Серед османських і турецьких моряків побутувала назва «Затонулі монастирські скелі», або «Скелі Бостанджі». Біля узбережжя Стамбула існують п’ять жилих і чотири безлюдних острови, відомих як Принцеві острови.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s