В ЮНЕСКО прийняли рішення по Криму

125051ЮНЕСКО проголосувала за українську резолюцію по Криму

Комісія з питань програми і зовнішніх зносин Виконавчого комітету ЮНЕСКО схвалила прийняття ініційованого Україною рішення “Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)”, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Голосування відбулося 14 жовтня, проект підтримали 26 із 28 країн Європейського Союзу (крім Мальти і Хорватії), а також США, Канада, Норвегія, Швейцарія, Туреччина і Японія. Проти прийняття рішення проголосували представники чотирьох держав: Російської Федерації, Індії, КНР і Куби.

Проект постанови був внесений на розгляд 197-ї сесії Виконавчого комітету ЮНЕСКО народним депутатом України, лідером Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

В основу рішення покладено пункти Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

Рішення ЮНЕСКО передбачає всебічний моніторинг в рамках мандата організації ситуації на території Криму та міста Севастополь, збір і аналіз даних з усіх видів джерел, а також розробку механізмів спостереження за ситуацією на півострові.

Генеральний директор ЮНЕСКО повинен буде відзвітувати перед виконавчим комітетом про проведену роботу та вжиті заходи з моніторингу ситуації в Криму на 199-й сесії організації.

Раніше повідомлялося, що 7 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму.

6 жовтня Міністерство закордонних справ України опублікувало офіційний коментар з приводу розпорядження уряду Російської Федерації від 3 жовтня про прийняття у федеральну власність національного заповідника “Херсонес Таврійський”, який внесений ЮНЕСКО в Список об’єктів всесвітньої спадщини .

За матеріалами: DT.UA

Більше читайте тут:
http://dt.ua/POLITICS/v-yunesko-priynyali-rishennya-po-krimu-187824_.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s