Який вигляд мав Константинополь до 1453 року – унікальне відео

650048_1_w_570

logo

Сьогодні вашій увазі пропонуємо унікальне відео, яке показує Константинополь до турецького завоювання у 1453 року. З того часу місто змінило не лише назву, а з християнського стало мусульманським. Автором реконструкції є французький дизайнер і архітектор Антуан Гелберт.

Він ще з дитинства захоплювався античністю та Середньовіччям. “Якось дитиною я відкрив книгу. Це була історія Візантії. Я так захопився, що не міг відірватися”,  – згадує Антуан.

Щоб зробити реконструкцію він використовував гравюри та ескізи, зроблені художниками у ХІХ столітті. “Це частина історії, – говорить Антуан. – Справжній митець зробить усе можливе, що відтворити її максимально точно”.

Стамбул (Константинополь, раніше Царгород) – найбільше місто Туреччини і Європи, п’яте місто світу за населенням. Важливий морський порт, великий промисловий та культурний центр Туреччини. Розташований на березі Босфору, має велике міжнародне історичне та культурне значення.

Перша відома назва міста — Лігос. У 667 році до н. е. із заснуванням на його місці мегарської колонії вона отримає назву Візантій, на честь ватажка колоністів Бізаса. У 196 році римський імператор Септимій Север на честь свого сина перейменував місто на Августу Антоніну, але назва не прижилася.

У 330 року Костянтин Великий, заснувавши на місці Візантія нову столицю імперії, дав їй назву Новий Рим. Ця назва і досі залишається у титулатурі константинопольського патріарха, але в офіційному вжитку її швидко витіснила назва Константинополь. Так місто назвали усю візантійську та (хоч і значно рідше) османську добу. Турки, щоправда завжди іменували місто Стамбулом, хай навіть і поруч з назвою Константинополь.

Переглянути відео за посиланням:

http://video.digitald.com.ua/video/
560a448430d055527f8b4567/hq/boq0OrRiWvbO.webm

Пустощі східноєвропейської Кліо

URL

Advertisements

One comment on “Який вигляд мав Константинополь до 1453 року – унікальне відео

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s