Унікальні знахідки, виявлені археологами у Криму, відправлять до Москви

62d4cfb22eaa9aa40d599b359d80a50833d64461

Археологічна експедиція історичного факультету Кримського федерального університету ім.Вернадського* виявила на місці існування древнього городища Мангуп-Кале у Бахчисарайському районі Криму унікальні поховання, що відносяться до XV-XVII ст, пише УНН з посиланням на Крымедиа.ru.

За припущенням істориків КФУ, поховані належали до духовного сану – про це свідчать священицький хрест і ікона, виявлені в усипальницях. Останки виявили на місці де діяв у XV-XVII ст. храм св.Георгія і у комплексі поховань неподалік від нього.

Повідомляєть, що в одній з усипальниць виявлена ​​високохудожня знахідка – це ікона із зображенням одного з євангелістів. Причому це робота не місцевого майстра, над іконю працювали у ренесансній манері.

Заступник керівника експедиції, доцент кафедри історичних наук КФУ Валерій Науменко уточнив, що всього на сьогоднішній день у городище знайдено 15 гробниць: дві в храмі, дев’ять в некрополі і чотири у новому храмі. Окрім нових розкопок триває детальне вивчення палацу князів Феодоро, де знайдена унікальна колекція посуду, фрагменти князівського сервізу і колекція монет.

Знахідки відправляться до археологічного музею КФУ, а також до Інститут археології у Москві.

Довідка УНН: Феодоро — середньовічна держава зі столицею у місті Мангуп, яка існувала у південно-західній частині Криму у XII–XV століттях. Столиця князівства була міцною фортецею, яка впродовж XIII — XV століть боронила свою самостійність перед натиском генуезців і татар. Серед держав, які можна віднести до Візантійської цивілізації, Феодоро проіснувала найдовше, аж до 1475 року, коли османське військо розгромило Мангуп.

Джерело: УНН
* Тимчасова окупаційна влада Російської Федерації у Криму реорганізувала Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського у так званий “Крымский федеральный университет имени В. И. Вернадского”.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s