Храм і артефакти візантійської епохи знайдені в Криму

1440003594_mangup1

Унікальні археологічні знахідки — християнський храм, некрополі, монети, давні хрести, кісткові останки жителів кримського князівства Феодоро було виявлено в ході масштабних розкопок в Бахчисарайському районі Криму, розкопки торкнулися об’єктів, які раніше вивчалися більше 100 років тому, повідомив журналістам у середу заступник керівника мангупська експедиції, доцент Кримського федерального університету* Валерій Науменко.

Розкопки на території столиці стародавнього князівства Феодоро — Мангуп в Бахчисарайському районі Криму проводяться з різним ступенем інтенсивності протягом останніх 50 років. У 2015 році почалися масштабні розкопки за останні роки. Вони стосуються дослідження храму святого Георгія, який раніше вивчався археологами більше 100 років тому, а також інших знакових об’єктів стародавнього міста візантійської епохи.

«Храм функціонував у межах 15-16 століть, зазнав ряд перебудов, під час пізнього періоду функціонування храму тут з’явилися дві гробниці, одну з яких розкрили під час розкопок більш ніж столітньої давності», — повідомив археолог. Другу гробницю вчені виявили і обробляють в ці дні. На думку Науменко, виявлене поховання належить священику.

«В ході робіт ми зібрали хорошу нумізматичну колекцію, хрести різних видів і форм, іконки, серед яких є іконка з кістки із зображенням святого», — повідомив учений. Він додав, що артефакти, знайдені експедицією, будуть передані в КФУ та Інститут археології РАН в Москві. Після розкопок некрополь і храм будуть законсервовані для збереження.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s