Археологи знайшли печатки давньоруських князів

155

Російські вчені виявили на території Тверського кремля у Росії дві печатки давньоруських князів, якими скріплювалися важливі документи.

Про це повідомляє Galnet з посиланням на сайт місцевого Інституту археології.

За словами фахівців, предмети належали першому тверському князю Ярославу Ярославовичу і київському правителю Ростиславу Мстиславичу.

Знайдені печатки зроблені зі свинцю («молівдовули»). У Древній Русі за візантійською традицією їх підвішували до пергаментних документів. Такі печатки завіряли справжність грамот і позначали їхній офіційний характер.

Фахівець зі сфрагістики Петро Гайдуков зазначив, що на печатці Ярослава Ярославовича на лицьовій стороні зображений Святий Афанасій, небесний покровитель князя, а на звороті – Святий Феодор – святий воїн зі списом і щитом, тезоіменитий батькові першого тверського князя.

Друга печатка була виявлена в шарі, який датується більш ранньою епохою – 12 століттям. На її лицьовій частині зображений Архангел Михаїл з жезлом і сферою в руках і з розпростертими крилами, а на зворотному боці – Святий Феодор зі списом і щитом.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s