Візантійські мотиви та європейські уявлення про прекрасне: У Слов’янську відкриється виставка сучасних ікон відомого реставратора Лева Скопа

6146

12 серпня в Слов’янську («Теплиця», вул. Рози Люксембург, 53) у рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України» відбудеться відкриття виставки ікон, написаних на ґонті з церкви святого Юра у Дрогобичі. Автори ікон – Лев Скоп та мистецьке об’єднання «Кактус».

Близько 30 років художник і мистецтвознавець Лев Скоп займається реставрацією розписів церкви святого Юра у Дрогобичі, внесеної до переліку пам’яток архітектури ЮНЕСКО. У храмі почали замінювали стару ґонту – покрівельний матеріал з дощечок. Митець почав писати на них лики святих. Так народився новий погляд на сакральне мистецтво. Ідею Лева Скопа прийняли і продовжують його учні та учасники мистецької групи «Кактус». Роботи цих художників і склали експозицію виставки «Стіна».

Мистецький проект «Стіна» – це композиція з автентичних дощечок різної величини, на яких написані образи найбільш шанованих в Україні святих. Виставка має освітній характер і ставить за мету познайомити глядача з традицією українського іконопису. Оригінальність якої полягає у поєднанні митцями українського мислення, менталітету, душі з візантійськими мотивами та європейським уявленням про прекрасне. Таким чином, відроджуючи та творячи нову традицію українського іконопису.

«Стіни бувають різними: одні захищають, одні підтримують, інші є перешкодою. Часто перешкодою для діалогу є стіна ідеологічна, до якої важко наблизитися. Інколи нам здається, що ця стіна є страшною і не піддається підкоренню, адже ми не знаємо з якого боку до неї підійти і що стоїть за нею», — пояснює ідею проектукуратор мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак. – Мистецький проект «Стіна»  – це той випадок, коли варто наблизитися до перешкоди та оцінити її як «перепону». Детально вивчити і врешті розібратися, що саме спричиняє труднощі. Оцінити ситуацію й почати працювати разом по обидві сторони перешкоди над усуненням стіни».   

Лев Скоп –  мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець, поет, музикант, учасник творчого об‘єднання «Кактус». До 2013 року – викладач Львівської академії мистецтв. Багаторічний дослідник дрогобицької дерев’яної церкви святого Юра, провідний працівник музею «Дрогобиччина». Активний учасник Євромайдану.

Фільм про Лева Скопа та підготовку виставки

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s