Вийшов перший випуск наукового альманаху «Афонська спадщина», присвячений 1000-літтю давньоруського чернецтва на Святій Горі

Альманах підготовлено в рамках видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні та рекомендовано до друку рецензійною комісією Української Православної Церкви (ВВ 01-15-05-14) і Вченою радою Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Присвячений випуск 1000-літтю давньоруського чернецтва на Афоні і 220-річчю кончини преп. Паісія Величковського (+28 листопада 1794).

Видання унікальне тим, що на його сторінках вперше авторитетні вчені з різних країн намагаються ретельно дослідити історію взаємин Київської Русі і країн Центрально-Східної Європи зі світовим центром православного чернецтва і містицизму на Афоні.

У першому випуску альманаху опубліковані матеріали міжнародної наукової конференції «Русь і Афон: тисячоліття духовно-культурних зв’язків», що відбулася у Чернігові (Україна) 28-29 листопада 2014 р.

За словами головного редактора альманаху – директора Міжнародного інституту афонського спадщини в Україні Сергія Шумило, випуск направлений на системне і різностороннє висвітлення історії та духовно-культурної спадщини Святої Гори Афон у розвитку слов’янських країн і Київської Русі. Він також покликаний розширити уявлення про тисячолітні духовні і культурні зв’язки Київської Русі і Афона, про вплив афонських традицій на багато пластів духовного, культурного і навіть політичного життя слов’янського світу.

Відкривається альманах вітальним словом Принца Уельського Чарльза, який є почесним головою Міжнародного товариства «Друзі Святої гори Афон» (Великобританія).

Кількість сторінок – 512, є велика кількість кольорових ілюстрацій. Альманах розрахований на науковців, викладачів, священнослужителів, студентів, аспірантів і всіх, хто цікавиться церковною історією і афонською спадщиною.

До складу редакційної колегії альманаху увійшли: професор Оксфордського університету, митрополит Діоклійський Калліст Уер (Оксфорд, Великобританія); ректор Київської духовної академії і семінарії, керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Київ, Україна); директор Інституту археології НАНУ, д.і.н., академік НАНУ П. П. Толочко (Київ, Україна); член-кореспондент Афінської академії, д.і.н., професор А.-Е. Тахіаос (Салоніки, Греція); старший науковий співробітник Оксфордського центру візантійських досліджень, відповідальний секретар Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos» д-р Грехем Спік (Оксфорд, Великобританія); директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні С. В. Шумило (Київ, Україна), та інші.

AlmanahAfonNasledie1

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s