У столиці вшановують річницю смерті Володимира Великого

volodym-693x520

За інформацією ГО “Перспективи Києва”, у Національному музеї історії відкрилася виставка “Володимир Великий-Хреститель Князь Київський”, що поклала початок низці заходів із вшанування дати – 1000 років з дня смерті давньоруського князя та рівноапостольного святого Володимира.

Відкрив виставку віце-прем’єр України з гуманітарних питань, міністр культури В’ячеслав Кириленко. Він наголосив, що до 28 липня Уряд планує провести кілька жалобних заходів з нагоди річниці смерті святого рівноапостольного князя Київської Русі, а ця виставка яскраво демонструє роль його особистості у минулому і сучасному житті України.

Близько вісімдесяти відсотків експонатів виставки представили широкому загалу вперше. Раніше вони зберігалися у фондах Національного музею історії та Інституту археології НАН України. Як зазначили фахівці, ймовірно, до деяких експонатів виставки Володимир Великий торкався особисто.

Наразі експонуються: будівельні рештки Десятинної церкви, зброя, прикраси, побутові вироби скандинавського походження, предмети ранньохристиянської культури, культові речі сирійського та візантійського походжень, цеглина зі знаком тризубу і багато інших цінних артефактів.

Джерело: УНН

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s