У музеї ім. В. Тарновського відкрилася виставка «Чернігівська земля у державі князя Володимира» (відео)

Виставка створена до 1000-річчя упокоєння великого князя Київського. Наймолодший син Святослава Хороброго і Малуші, дочки Мала Любечанина, розпочав християнізацію Русі, запровадивши Київську митрополію, повідомляє Сіверцентр

Князь Володимир Святий приєднав до своєї держави землі в’ятичів, ятвягів та білих хорватів. Розширив межі Києва, збудував Десятинну церкву, розпочав карбувати перші монети держави – златники та срібники. Використовував особистий знак «тризуб», що нині став гербом України. Вагомий внесок у створення середньовічної європейської держави Київська Русь зробила і Чернігово-Сіверщина.

На виставці презентовано життя князя Володимира, зокрема мініатюри з Радзивілівського літопису – їх збереглося близько 600, що ілюструють цей період. Також в експозиції представлені знахідки з Шестовиці, де знаходився табір дружинників, що контролювали торговий шлях Десною – візантійський флакон, костяний гребінець, намистини з Сирії, Єгипту, Візантії, Скандинавії та Волзької Булгарії. Крім того, відвідувачі мають змогу побачити ексклюзивний кам’яний хрестик 12-13 сторіччя з золотими обкладинками кінців, срібну монету англосаксонського короля Едельреда, монету «Хрещення Русі» в 10 гривень та орден Святого Володимира 4 ступеня 19 сторіччя.

Виставка працюватиме до кінця вересня.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s