Українські археологи проситимуть ЄС відмовитися від співпраці з російськими дослідниками, які працюють у Криму

Асоціація археологів України має намір звернутися до Європейської асоціації археологів із закликом не співпрацювати з російськими дослідниками в анексованому Росією Криму. Про це в ефірі Радіо Свобода (відео) заявив учений секретар Інституту археології НАНУ Олексій Корвін-Піотровський.

Він розповів, що після анексії Криму Росія почала видавати своїм археологам дозволи на право археологічних досліджень на території півострова, й деякі російські дослідники від участі в таких проектах відмовилися. «Інші не відмовилися. Оскільки Крим російським визнає лише Росія, нашим колегам треба було б задуматися. Зараз ми робимо все, щоб визначити, хто з російських колег пішов на це, складаємо списки з цих колег і будемо подавати в Європейську асоціацію археологів, щоб цим людям перекрили всі європейські гранти, і взагалі – їхню участь у конференціях, проектах в Європі», – сказав Корвін-Піотровський.

Науковий співробітник Інституту археології НАНУ Евеліна Кравченко, у свою чергу, розповіла, що намагається підтримувати контакти з кримськими археологами, але реально Україна наразі не має ніякого впливу на їхню роботу. «Ми постійно спілкуємося, і в них там ситуація не така хороша, як на російських каналах. Так, їм платять зарплату, їм її підвищили. У них немає викликів щодо будівництва (мається на увазі проблема археологічної експертизи перед будівництвом – ред.), тому що там немає будівництва, нема будівельного «буму». З «чорною» археологією там ситуація ніяк не змінилася – як воно грабувалося, так і грабується», – розповіла Кравченко.

«Проблема в тому, що ми ніяк не можемо вплинутина ситуацію там, ніхто не хоче нас там бачити, і вони роблять усе можливе, щоб ми там не з’явилися», – додала археолог.

Росія заявила про анексію Криму в березні 2014 року. Україна вважає цю територію тимчасово окупованою. На території півострова розташований один з українських обʼєктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Херсонес Таврійський.

URL

Advertisements

One comment on “Українські археологи проситимуть ЄС відмовитися від співпраці з російськими дослідниками, які працюють у Криму

  1. Донна коментує:

    Васе Гукину на заметку

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s