В Ізраїлі будівельники розкопали стародавню церкву

1434012797-7628Фото Управління стародавностей Ізраїлю

Несподівана археологічна знахідка в Ізраїлі. Обабіч шосе, між Тель-Авівом та Єрусалимом, віднайшли церкву, якій півтори тисячі років. На руїни візантійського періоду випадково натрапили будівельники під час ремонту дороги.

Тепер на місці розгорнули археологічну експедицію. Що вже відкопали вчені? – розповість Дмитро Євчин.

Селище Абу-Гош за десять кілометрів від Єрусалима знають мільйони туристів. Тут курсують, і роблять зупинку на шляху до Єрусалима, автобуси з мандрівниками з усього світу. Про те, що буквально під колесами машин – руїни стародавньої церкви з артефактами – навіть археологи не здогадувалися.

На церкву натрапили звичайні ремонтники. Коли зрозуміли, що знайшли щось цінне – звернулись до фахівців.

“Поблизу церкви є каплиця. Усі будівлі на дворищі ми датуємо п’ятим, максимум сьомим століттям нашої ери. Точніше сказати поки не можемо. Підлога каплиці вимощена мозаїкою, на стінах штукатурка. На розі церкви є купіль для хрещення”, – говорить Аннетт Нагар, археолог.

Добре зберігся фундамент, він заввишки 16 метрів. Загальна площа церкви – не більше двадцяти квадратних метрів. Під час розкопок вчені знайшли барвник. Це означає – півтори тисячі років тому стіни церкви оздоблювали фрески.

Також відкопали свічки, фрагменти кераміки, скляний посуд, прадавні монети та зображення чотири-листкової конюшини, яка символізувала хрест.

“Багато віків тому, вочевидь, тут був шлях. А на ньому стоявсвоєрідний гостинний двір для подорожніх. Тут надавали прихисток мандрівникам, проводили релігійні обряди”, – говорить Аннетт Нагар, археолог.

Таких зупинок раніше було багато – розповідають учені. Їх зводили уздовж шляхів. Саме цей двір разом з церквою занепали наприкінці візантійської епохи. Після розкопок комплекс законсервують. А усі знахідки передадуть до музеїв Ізраїля.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s