Путін почав “історичну війну” проти України за князя Володимира – Wyborcza

volodymyr

Не встигли ми до кінця відійти від святкування 70-ї річниці Дня перемоги, забути за образу ветеранів, яких не пустили на Красну площу в Москві, відкинути суперечки про дружбу СРСР з Третім рейхом до сутички між двома режимами, як Володимир Путін відкрив новий “історичний фронт”.

 

Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише Вацлав Радзівінович, нагадуючи, що 15 липня виповниться тисячна річниця смерті князя Володимира Великого, – святого для православних і греко-католиків. В Росії такі річниці не прийнято святкувати, якщо пригадати сторіччя після смерті російського письменника Льва Толстого, на якого наклала анафему російська православна церква.

Але тисячоліття вирішили не пропускати повз увагу попри те, що Володимир Святославович хоч і відіграє важливу роль в нинішній пропаганді, але не близький для росіян. В березні на річницю анексії Криму під Кремль прийшли активісти з транспарантами: “Русь від Володимира до Володимира”. І люди, виховані в радянських школах, і молодші, які все довідується із “зомбоящика”, загубилися в здогадках, що б це значило.

“До якого Володимира – це зрозуміло. А от від якого? “Може від міста Володимир?” – намагалися здогадатися ентузіасти “повернення” Криму”, – йдеться в статті.

А святий Володимир став актуальним і важливим в Росії саме через Крим. Це саме через нього анексія півострова має значення не лише імперське і практичне, а й “сакральне”, як сказав сам Володимир Путін. Століттями люди в Москві вірили, що Україна і Росія завжди будуть разом як спільна цивілізація, а також у вірі. Оскільки російська державність почалася на “берегах Дніпра”. Спільне майбутнє розглядалося з точки зору спільного минулого, в якому великий київський князь охрестив свій народ в Києві, “матері міст руських”.

Вічним символом тієї події став пам’ятник святому Володимиру, встановлений в українській столиці у 1853 році. Але тепер, коли росіяни вирішили, що в Києві живуть “укро-фашисти”, це спільне українсько-російське майбутнє виглядає непереконливо. А “дніпровська колиска” вже не так виноситься на передній план.

Тепер історія зовсім інша. Головним став князь Володимир, який хрестив свій народ у хвилях Дніпра після збройного набігу на Крим. Тут він захопив Херсонес. Місцевих правителів вбив, їхню доньку поневолив, а потім вже і охрестився, щоб візантійський цар видав за нього заміж свою сестру Анну.

Жорстокість князя в Херсонесі офіційна Москва не хоче пригадувати. Натомість вона підкреслює, що християнство прийшло до народу в Києві, який сьогодні захопили “укро-фашисти, з Криму, який після окупації “повернувся до матінки Русі”.  Саме тому пропаганда переконує росіян, що півострів тепер для них “священний”.

Урочисте святкування тисячоліття смерті Володимира Хрестителя вже почалося. Держава виділила на це мільярд рублів, що в умовах глибокої фінансової кризи сума не маленька. За ці кошти пам’ятники святому Володимиру повинні з’явитися в Смоленську, Москві і Володимирі. Столичний пам’ятник теж має політичне значення. В українській столиці монумент князю стоїть на кручі над Дніпром і має висоту 20,4 метри. А Володимир Путін свій поставить теж на горі над Москвою рікою і він буде вищим на 4 метри.

Раніше повідомлялося, у Польщі відкрили пам’ятник князю Володимиру Великому. Ініціювали встановлення пам’ятника парафіяни місцевої української греко-католицької громади. Вони приурочили подію до 1000-річчя з дня смерті Володимира Великого, який помер у 1015 році.

URL

One comment on “Путін почав “історичну війну” проти України за князя Володимира – Wyborcza

  1. Донна коментує:

    Очевидно Владимир будет с лицом Владимира Владимировича. Нам тоже стоит уподобиться в историко-строительных проектах быстрее построить Великую Стену.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s