У Чорному морі знайшли візантійський корабель

У Чорному морі біля берегів Севастополя на глибині 82 метри знайшли візантійський корабель довжиною близько 25 метрів. Нинішнє відкриття, ймовірно, стало найбільшим в історії за останні сторіччя.

Виявлене візантійське судно затонуло з невідомих причин. На його борту знайшли сотні амфор, багато з яких збереглися цілком. Імовірно, корабель перевозив олії та вина. Зараз військові моряки і археологи готуються до глибоководних робіт. За результатами експедиції буде точно встановлено, що знаходиться в цьому місці на дні Чорного морі – корабель або їх кілька. Також планується встановити приблизний рік і причини аварії.

Нагадаємо, що раніше на затонулому візантійському судні біля Криму підводні археологи знайшли цінні артефакти. Дайверам вдалося потрапити на судно, що затонуло тисячу років тому неподалік Фороса. Його знайшли 2009 року за допомогою підводного робота на глибині 126 метрів. Знахідку назвали сенсаційною, адже, незважаючи на вік, корабель зберігся на 70%.

Вивчення корабля триватиме щонайменше п’ять років, вважають учені. Вони мріють підняти судно шматочками на поверхню та зібрати його. Головною таємницею залишається скринька, що лежить на кораблі. В ній можуть бути документи чи скарби.

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s