У Туреччині під землею знайшли місто, якому 5 тисяч років

618991_1_w_570

В одному з турецьких міст, розташованих біля підніжжя візантійської фортеці Нісса під час знесення старих будівель, будівельники випадково виявили підземне місто.

Як стало відомо, в 2013 році в Невшехірі на місці будівельних робіт утворилися кілька глибоких провалів. Коли один з будівельників пробрався всередину величезного лазу, то на свій подив, виявив стародавнє місто. Викликані геофізики заявили, що площа старовинного комплексу становить приблизно півмільйона квадратних метрів площею, перепад висот – 100 метрів. Подібні перепади висоти вразили дослідників. За словами експертів, місту більше п’яти тисяч років, тобто воно було засноване ще в бронзовому віці.

National Geographic назвав це місто найбільшою підземною спорудою в світі. Раніше нею вважалося місто Деринкую, що знаходиться у провінції Каппадокія і є одним з найпопулярніших туристичних об’єктів. На думку фахівців, його населення у давнину становило понад двадцять тисяч людей.

Що стосується нової знахідки, то це комплекс, який складається з церков, кухонь, олійниць млинів та вентиляційних люків, які з’єднані між собою кілометрами коридорів і сходами. Нині дослідження міста ускладнюється загрозою руйнування, оскільки воно вирубане в м’якому туфі.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s