Безцінний візантійський манускрипт повертається до Греції

Byzantine-Manuscript

Через півстоліття безцінний рукопис вишуканої краси, зразок візантійського мистецтва, вкрадений з монастиря Діонісія на Святому Афоні, знайшов свій шлях на батьківщину.

Відомий як «Місяцеслов вересня», манускрипт складається з 266 пергаментних аркушів і прикрашений полірованим золотом. Його авторство приписується Симеону Перекладачеві. Вважається, рукопис, що розповідає про Житія святих, які святкують у вересні, написаний близько 1050 року.

Адміністрація Дюкського університету (Duke University, м. Дарем, США), де знаходиться рукопис, прийняла благородне рішення повернути раритет Греції, після того, як була проінформована про його крадіжку з монастиря 50 років тому. Багато місяців посольство Греції у Вашингтоні і Міністерство культури Греції за співпраці з фахівцями університету вели роботи з ідентифікації манускрипту. Рішення університету і влади США – жест дружелюбності, що демонструє повагу до охорони об’єктів культурної спадщини та високі моральні стандарти.

Посол Греції в США Х. Панагопулос висловив щиру подяку грецької держави як керівництву одного з кращих приватних університетів США і світу, так і американському керівництву за їх професіоналізм і незмінну підтримку, виявлену до прохання Греції.

Повернення фрагментів грецької історії, які, як правило, являють собою твори високої естетики, на батьківщину, є пріоритетом і постійною турботою грецької держави та її представництв за кордоном. Боротьба за це триває постійно і досить непроста. Тим не менш, у багатьох випадках зусилля Греції завершуються успіхом, особливо, коли існує співпраця між грецькою владою та державними органами країн, де зберігаються грецькі артефакти, як в цьому випадку.

URL

Menologion for September
(Digital Collections, Duke University Libraries)

Duke University to Return Byzantine Manuscript to Greece

Byzantine Manuscript from Mt. Athos Returned to Greece

Stolen Byzantine manuscript from Mt. Athos returned to Greece from United States

Duke Libraries Returns Byzantine Manuscript to Original Home in Greece

 

 

Advertisements

One comment on “Безцінний візантійський манускрипт повертається до Греції

  1. Іван Дивний коментує:

    перепост – http://archeos.org.ua/?p=5701

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s