Конференція пам’яті Соломона Лур’є

2015-02-28-conference-18

26 лютого 2015 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу конференція, присвячена пам’яті відомого філолога-класика, професора кафедри класичної філології Львівського університету (1952–1964) Соломона Лур’є.

Відкрили пленарне засідання вступним словом заступника декана факультету іноземних мов із наукової роботи Ліни Глущенко. Ліна Михайлівна розповіла учасникам конференції про наукові досягнення студентів, аспірантів, викладачів і професорів факультету іноземних мов у 2014 році. За словами заступника декана, упродовж минулого року на факультеті було захищено 1 докторську й 13 кандидатських дисертацій, опубліковано 4 монографії, 2 підручники, 26 посібників, 591 статтю (18 із них – у виданнях, які належать до наукометричних баз даних), здійснено 64 переклади. Високі досягнення продемонстрували й студенти, виборовши 3 нагороди на всеукраїнських олімпіадах з іноземної мови та здобувши 2 перемоги на Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт, а також опублікувавши 14 статей і 58 тез у фахових наукових виданнях.

«Стало вже доброю традицією присвячувати конференції відомим постатям, які своєю відданою працею і непересічним талантом намагалися створити належне підґрунтя для розвитку філологічної науки», – звернувся до учасників конференції декан факультету іноземних мов Володимир Сулим.  Володимир Трохимович зазначив, що «коли твориш, працюєш, то прагнеш, аби наукова й пошукова праця приносила гідні плоди». Позитивна динаміка зростання досягнень факультету в науково-пошуковій роботі, що спостерігається впродовж останніх років, на думку декана, стали найбільшим показником успішної праці всіх кафедр.

«Заплановані на сьогодні виступи й обговорення покликані допомогти нам заглибитися у світ таланту й наукового доробку видатного дослідника-класика Соломона Лур’є. Соломон Якович зробив усе для того, аби класична наука у Львівському університеті робила впевнені кроки вперед», – розповів Володимир Сулим і кількома штрихами намалював яскравий словесний портрет ученого – професора кафедри класичної філології ЛНУ ім. Івана Франка Соломона Лур’є, який підніс Львівську школу класичної філології на ще вищий щабель розвитку.

Серед тих, хто знав особисто професора Соломона Лур’є, хто в нього вчився, хто зараз глибоко займається дослідженням і науковим осмисленням творчого доробку вченого, – доцент кафедри класичних, візантійських і середньовічних студій Українського католицького університету Андрій Ясіновський, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, професор Марія Кашуба, професор кафедри класичної філології Андрій Содомора, доцент кафедри німецької філології Тетяна Комарницька і професор кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура Роксолана Зорівчак, які виступили під час пленарного засідання конференції.

«Приїзд Лур’є до Львова став потужною інтелектуальною ін’єкцією в розвиток єдиної української кафедри класичної філології з неперервною традицією», – зазначив доцент кафедри класичних, візантійських і середньовічних студій Українського католицького університету Андрій Ясіновський і розповів про те, як роль окремого вченого може вплинути на розвиток класичної гуманітаристики.

Випускниця кафедри класичної філології, остання дипломниця професора Лур’є, яка стала філософом, – завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, професор Марія Кашуба поділилася  спогадами про свого наукового керівника, згадавши про життєві уроки Соломона Лур’є. «Я мала щастя з ним спілкуватися. Він був уважний до кожного наукового кроку і студента, й фахового дослідника», – додала Марія Кашуба.

«Живою легендою Львівського університету» назвав Соломона Лур’є професор кафедри класичної філології нашого Університету Андрій Содомора, розпочавши виступ із пасажу з власної книги «Лініями долі», у якій змалював літературний портрет свого Вчителя. «Прихильно, тепло приязно Соломон Якович вів заняття. Спілкувався російською, але з високою шаною ставився до всього українського», –  поділився спогадами про цікаві моменти з життя й педагогічної діяльності професора Лур’є Андрій Олександрович.

Зі словами вдячності й шани вчителям, які залишили вагомий слід у науці та серцях своїх вихованців, звернулася професор кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура Роксолана Зорівчак. Роксолана Петрівна наголосила, що «тоді, коли в серце України вбито цвях російської агресії, коли на Донеччині найкращі з наших захисників випивають путінську отруту, нам не можна допустити манкрутизму. Треба виховувати національну гідність у всьому, включаючи й філологію». На думку професора, важливо вивчати ситуацію та місце, де проживав і творив той чи інший дослідник чи письменник. Учасникам конференції продемонстрували презентацію про поїздку студентів і викладачів кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики ім. Григорія Кочура на батьківщину видатного перекладознавця як приклад того, як ми маємо вшановувати пам’ять тих, хто вписав яскраву сторінку в історію української науки.

 

Прес-центр

Фото Олега Вівчарика

Фотогалерея

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s