Конфлікт у Сирії завдав шкоди щонайменше 290 відомим пам’яткам культури

602129_w_300Апамея – селевкідське місто на території Сирії

Грабунок та знищення пам’яток культури в Сирії за чотири роки війни набули безпрецедентних масштабів. “Слід говорити про справжню катастрофу та величезні втрати для всієї людської цивілізації, враховуючи, що багато історичних об’єктів на території Сирії включені в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО”, – вважає голова Асоціації з захисту сирійської археології Омар аль-Азм.

За його даними, останніми роками надійшло 14 тисяч сигналів про проведення незаконних розкопок в районах, що перебувають під контролем озброєної опозиції або в тих місцях, де ослаблений державний контроль. Найбільше занепокоєння викликають “Помпеї Сирійської пустелі” – античне місто Дура-Европос, що знаходиться на Євфраті в околицях Дейр-ез-Зора, і Ебла (Телль-Мардіх) – столиця древнього семітського царства в провінції Ідліб.

У цих районах господарюють екстремістські угрупування “Джебхат ан-Нусра” та “Ісламська держава”, які промишляють на продажі артефактів. Шукачі скарбів цікавляться містом Апамея часів Селевкідів та “забутими” візантійськими містами Ель-Бара, Серджілла на півночі країни, а також до пам’ятками Південної Сирії.

У доповіді, який поширив на цьому тижні Навчальний і науково-дослідний інститут ООН (ЮНІТАР), повідомляється, що конфлікт у Сирії завдав шкоди не менше 290 відомим пам’ятникам культури. “Те, що відбувається, дуже сумно. Не тільки сирійці – все людство втрачає своє тисячолітню спадщину”, – підкреслив директор ЮНІТАР Ейнар Берго.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s