Археологи виявили 37 кораблів Візантійської імперії

92_main

Журнал Live Science опублікував статтю турецького вченого Кемаля Пулака, що розповідає про археологічну знахідку в містечку Енікапі, близько Стамбула, повідомляє “Газета.Ru“.

В ході розкопок, розпочатих ще в 2004 році, дослідникам вдалося виявити залишки 37 кораблів часів Візантійської імперії.

Кемаль Пулак каже, що раніше візантійські кораблі були відомі вченим лише завдяки описам, збереженим в історичних джерелах. Залишки 37 дерев’яних суден, за словами фахівців, збереглися дуже добре і зможуть багато чого розповісти про те, як візантійці будували кораблі.

Судна датуються V-XI століттями. Стаття в Live Science описує 8 кораблів, чий вік становить від 1000-1300 років. Шість кораблів пересувалися виключно завдяки вітрила, їх довжина – від 8 до 14,7 м. Решта два судна були галерами, їх розмір не перевищував 2,5-5 м. Археологи відзначають, що кораблі будувалися двома способами: перший полягає в тому, що спочатку споруджується обшивка судна, яка потім зміцнюється каркасом, а в другому випадку, навпаки, споруджувався дерев’яний скелет судна, який потім обшивався дошками корпусу.

 

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s