На території “Софії Київської” знайшли будівельний плінтус ХI століття з відбитками ніг людини і лапи собаки

601060_tn

У національному заповіднику “Софія Київська” відкрилася виставка “Два метри в глибину історії”, на якій можна побачити близько 400 археологічних знахідок, знайдених на території заповідника в 2013-2014 роках.

“В експозиції можна буде побачити предмети періоду кінця Х-ХIX століть, зокрема фрагменти фрескового розпису XI-XII ст. з стародавніми графіті, візантійську монету, свинцеву актову печатку, ключі від давньоруських навісних замків, оскільки посуду ХVIII століття і навіть будівельний плінтус ХI століття з відбитками ніг людини і лапи собаки”, – розповіла “Сегодня” куратор виставки Віра Павлова.

У заповіднику подібні виставки планують проводити щорічно, щоб інформація про знахідки була доступна для громадськості. Археологічні дослідження вже кілька років проводяться для того, щоб з’ясувати стан збереження культурного шару на території навколо Софійського собору та перспектив музеєфікації залишків давньоруського храму XI століття, відкритого ще в 1909-1910 рр. на території Митрополичого саду.

До речі, влітку цього року там були знайдені навіть останки людей. Виставка триватиме до вересня наступного року. Вартість входу: для дорослих – 15 грн, пільговий – 5 грн.

URL

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s