На цьогорічному «Джаз Безі» звучатимуть візантійські церковні співи та григоріанські хорали

dyrygent

Організатори фестивалю запевняють, що новорічний настрій у Тернополі розпочнеться вже з 11 грудня. Дев’ятий рік поспіль традиційний мистецький захід відбудеться у нашому місті та об’єднає міста України та Польщі: Київ, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Мостиська, Люблін, санок, Вроцлав, Білосток, Новицю, Перемишль та Львів.

— На відміну від попередніх, цьогорічний «Jazz Bez» буде проходити протягом чотирьох днів, — розповів сайту Культурно директор фестивалю Олег Макогін. – Власне, завершальний день буде «ізюминкою» заходу. Уже цієї неділі запрошуємо усіх на концерт львівських музикантів «ΕΣΧΑΤΟΦΟΝIΑ» (Есхатофонія), який відбудеться у Катедральному соборі. Оскільки виступ планується в храмі, то і музика буде відповідною: звучатимуть візантійські церковні співи, григоріанські хорали, тібетські чаші. Їх виконання буде обігруватись саксофоном, флейтою бандурі та іншими інструментами.

На цьогорічному фестивалі організатори ставлять акцент на виступи українських і тернопільських виконавців.

У 2006 році, з перших днів проведення «Джаз Безу», головною ідеєю його було створення нових тернопільських колективів джазового напрямку, -зауважує співорганізатор заходу Сергій Лазо. — Я пишаюсь, що саме завдяки участі у фестивалі, Тернопіль отримав такі потужні музичні гурти як Джазова Фіра (сьогодні «Фіра») та D.kray.

Продовжуючи їдею, цього року до виступу залучили симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії.

Звучатиме також новий проект всесвітньовідомої української співачки і акторки Мар’яни Садовської та одного з кращих джазових контрабасистів Марка Токара. Вишукані і драматичні твори на тексти  Сергія Жадана виконуватиме октет із чотирьох контрабасів та чотирьох жіночих вокалів. До речі, батько Мар’яни Садовської — уродженець Кременця Тернопільської області.

Ознайомитись з повною програмою можна тут.

Цього року «Jazz Bez» також лунатиме у звільнених містах сходу України – Краматорську і Слов’янську –  під гаслом «Музика Свободи на вільній землі»!

У першу чергу, у Тернополі цей захід організовується для волонтерів, які допомагають бійцям АТО. Виражаючи їм свою повагу, організатори запрошують прийти на концерт та послухати чудове виконання духовної музики.

Вартість квитків на «Jazz Bez» та ж сама, що і минулого року  – 40 -70 грн. Концерт у Катедрі буде проходити безкоштовно.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s