У Катедрі звучатимуть візантійські співи та григоріанські хорали

20141209_0052

Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» стартує у Тернополі 11 грудня. Це буде дев’ятий за рахунком «Jazz Bez» у нашому місті. Як і щороку, він має свої особливості та цікавинки. Наприклад, його програма триватиме не три дні, як у попередні роки, а чотири. Та найбільше сюрпризів для тернопільської публіки підготували самі музиканти.

– Три із чотирьох фестивальних днів, традиційно, відбуватимуться у тернопільському драмтеатрі, – каже Олег Макогін, генеральний директор фестивалю у Тернополі. – Кожен виступ розпочинатиметься о 19.00. Програма дуже різноманітна. Кожен день буде суттєво різнитися від попереднього. Першого дня будемо слухати Мар’яну Садовську, яка у першому відділенні виступатиме сольно. Це прекрасна українська джазова, і не тільки, співачка. Але, на жаль, ми дуже рідко її бачимо, вона частіше дає концерти закордоном, ніж в Україні. Але нам вдалося нарешті її запросити у Тернопіль. У другому відділенні Мар’яна Садовська буде виступати разом із кращим джазовим контрабасистом Марком Токарем і жіночим колективом «Тріо КУРБАСИ». Це буде виступ чотирьох жіночих вокалів і чотирьох контрабасів. Що це за програма, я сам ще не чув, але склад музикантів настільки незвичний, що нам дуже хочеться це послухати. Крім того, вони виступатимуть із новою програмою написаною на слова Сергія Жадана, що теж є цікавинкою. Мар’яна Садовська і Марк Токар підготували ще окремий дует, який взагалі нам не показували, і це також буде сюрпризом на відкритті фестивалю.

Другий фестивальний день буде особливим через те, що в рамках «Джаз Безу» виступатиме тернопільський колектив, чого не було вже давно. Йдеться про симфонічний оркестр Тернопільської обласної філармонії, який акомпануватиме відомому американському піаністу Володимиру Зайцеву.

– Тандем Володимира Зайцева і Тернопільського симфонічного оркестру планувався ще минулого року, – розповів незмінний ведучий «Jazz Bez» Сергій Лазо. – Тоді він був у Тернополі, проводив репетиції у філармонії. Але так сталося, що якраз на той час, на який вже були продані квитки на концерти, випали дні жалоби і концерти відмінили. Але ця ідея настільки нас захопила, що справу ми продовжили. Володимир Зайцев народився у Києві, закінчив музучилище в Житомирі, а я в той час закінчив там педінститут. Ми знайомі вже понад 40 років, і коли ми зустрілися 20 років по тому, виникла ідея про подібний концерт. Він закінчив в Америці спеціалізований музичний заклад, став лауреатом багатьох конкурсів, концертує по всьому світі. Такими людьми ми можемо пишатися.

Третій день буде традиційним для джазового фестивалю. Концерт складатиметься із двох відділень. У першому гратиме українсько-польський колектив «FUTUREthno». Цікавий він тим, що крім традиційних музичних інструментів, які використовують джазові музиканти, буде ще електроніка, скрипка. Завершить виступи «Jazz Bez» у театрі польська група «Shofar». До неї входять одні з кращих польських музикантів, зокрема лідер Mikolaj Trzaska, прекрасний саксофоніст. Репертуар цього тріо складається з традиційної єврейської релігійної музики. Твори, які виконують музиканти, походять з довоєнних музикознавчих досліджень з регіонів України, Польщі та Молдавії.

Завершиться «Jazz Bez» у Тернополі також незвично. 14 грудня у неділю о 16.30 концерт львівських музикантів відбудеться у Катедральному соборі.

– Музикант Михайло Балог та вокальний чоловічий ансамбль із восьми осіб підготували програму під назвою «Есхатофонія», – розповів Олег Макогін. – Оскільки виступ буде у храмі, то й музика там буде відповідна звучати – візантійські церковні співи та григоріанські хорали. Але незвичність цього всього і відношення до джазу буде в тому, що обігруватися це буде за допомогою саксофона та інших інструментів. Як це буде звучати ми всі разом почуємо. Але впевнений, що буде дуже цікаво. Концерт у Катедрі безкоштовний. В першу чергу ми його присвячуємо волонтерам, які допомагають армії в зоні АТО. Запрошуємо їх усіх на цей концерт.

Вартість квитків на цьогорічний джазовий фестиваль буде такою ж, як і минулого року: 40-70 гривень. Вартість вхідного квитка вдалося залишити незмінною завдяки фінансовій підтримці міської ради та фірм-спонсорів.

Ольга Трач

Фото автора

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s