Презентація четвертої частини багатотомного видання «Корпус графіті Софії Київської»

21 листопада о 16 годині у приміщенні Наукової бібліотеки Антоновичів Національного університету “Києво-Могилянська академія” відбулася презентація четвертої частини багатотомного академічного видання “Корпус графіті Софії Київської”.

kornienkopresent1

Автор книги – к.і.н., старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського НАН України, відомий український історик-епіграфіст Вячеслав Корнієнко. Це видання була започатковане у 2010 році й присвячене 1000-річчю заснування Софії Київської. Три перших книги вийшли за часи роботи В.Корнієнка у Національному заповіднику «Софія Київська». Але з приходом до заповідника нової адміністрації друк наступних випусків «Корпусу графіті Софії Київської» було припинено. Більше того, вже надруковані випуски видання було знято з продажу у книжкових кіосках заповідника і заховано на складах. Нова адміністрація заповідника, вкрай не зацікавлена у популяризації наукового доробку своїх попередників, зробила все, аби не тільки заховати й знищити те, що було створено провідними науковцями заповідника, але й припинити подальшу наукову роботу з дослідження унікальних софійських графіті. Проте, незважаючи на брутальне звільнення цих науковців, вони не полишили своєї наукової роботи і за останні 2, 5 роки написали і видали цілу низку монографій і наукових збірок, десятки статей. У наші непрості часи публікації здійснювали власним коштом, а також коштом небайдужих до наших пам’яток меценатів і зацікавлених видавництв. Зокрема книга В.Корнієнка «Корпус графіті церкви Спаса на Берестові» побачила світ за активного сприяння Голови Всеукраїнської асоціації музеїв і заповідників Сергія Кролевця. І для продовження друку повного «Корпусу графіті Софії Київської» знайшовся ще один небайдужий громадянин України, який надав на це видання кошти. Він скромно не оприлюднює своє ім’я, бо це для нього не головне, але те, що ця людина   справжній патріот і шанувальник   нашої національної культурної спадщини, не викликає сумніву. Вдячність Вам, шановні співвітчизники!

kornienkopresent2

Вихід книги й її автора прийшли привітати численні учасники презентації – його колеги, колишні співробітники Софійського заповідника, провідні українські вчені, представники громадськості, зацікавлені кияни   тощо. Презентація пройшла у теплій, дружній атмосфері, мала творчий, конструктивний характер.

Захід відкрила та вела к.і.н., заслужений працівник культури України Ірина Марголіна, яка чимало років співпрацювала з В.Корнієнком у заповіднику і в науці. Після презентаційного виступу В. Корнієнка про його науковий доробок розповіла   д.і.н., професор, заслужений працівник культури України Надія Нікітенко – відомий в Україні та за її межами вчений-медієвіст, кращий знавець Софії Київської. За тривалий час роботи у Національному заповіднику «Софія Київська» Надія Миколаївна створила справжню наукову школу з вивчення пам’яток заповідника. Сьогодні її учні плідно працюють у науці не лише в Україні, але й у США, Великобританії, Німеччині, Польщі тощо. Гідним учнем Надії Нікітенко є і Вячеслав Корнієнко, який у співавторстві з нею видав не одну монографію та наукову статтю.

kornienkopresent3

В. Корнієнка тепло вітали Голова Вірменського товариства культурних зв’язків з Україною, к.ф.н. Олена Оганесян, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», к.ф.н. Руслана Демчук,   знавець культури Київської Русі, письменник Микола Хоміч, к.і.н., український вчений та громадський діяч, к.і.н. Дмитро Гордієнко та інші. Було висловлено спільне побажання, аби молодий, але вже досвідчений і знаний фахівець в царині вивчення графіті пам’яток України В. Корнієнко успішно продовжив і завершив видання повного «Корпусу графіті Софії Київської», а також приступив до створення власної наукової школи.

Advertisements

One comment on “Презентація четвертої частини багатотомного видання «Корпус графіті Софії Київської»

  1. Донна коментує:

    Сегодня Софией Киевской руководит ее бывший парторг, член Партии Регионов, ставленница Кулиняки, пенсионерка Е. М. Сердюк. Даже стены этого не выдерживают – падают.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s