Презентація книги професора Олексія Толочка «Київська Русь і Малоросія у ХІХ столітті» (25.11.2014)

Tolochko afisha

25 листопада 2014 р. в УКУ відбудеться презентація книги доктора історичних наук, члена-кореспондента Національної академії наук України, професора Олексія Толочка «Київська Русь і Малоросія у ХІХ столітті». У презентації беруть участь Автор та редактор історичної літератури видавництва LAURUS Микола Климчук.

«Київська Русь померла, не залашивши заповіту й не впорядкувавши справ. Померла, коли справи були в розладі, а майно описували для конфіскації. Спадкоємці з’явилися пізніше, із сумнівними паперами і невизначеним ступенем спорідненості з покійною. Як буває в таких випадках, з’ясування прав перетворилося на тривалу суперечку між претендентами. Взаємних звинунвачень у самозванстві, апеляцій до крові, землі, запевнень в особливій любові до померлої було вдосталь. Поки тривав процес, садиба перетворилася на руїни. Втім якраз назріла мода на руїни. Україна успадкувала фізичні рештки садиби, Росія — документи на володіння ними. Від кінця ХIХ століття між двома історіографіями триває суперечка, чиї претензії на «києво-руську» спадщину вмотивованіші і за яким правом успадковувати — за правом «землі» чи за правом «крові»».

Під час презентації буде можливість ознайомитися з діяльністю та новинками видавництва LAURUS.

Місце проведення — академічний корпус Українського Католицького Університету, вул. Козельницька, 2а, авд. 424, четвертий поверх.

Початок о 15:00 год.

Організовують Гуманітарний факультет УКУ та видавництво LAURUS.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s