УКУ оголошує конкурс на найкращий проект інтер’єру храму Софії – Премудрості Божої

Український католицький університет запрошує фахівців з України та з-за кордону, які мають відповідну мистецьку освіту і практичний досвід у ділянці розпису храмів, взяти участь у конкурсі на найкращий проект інтер’єру храму Софії-Премудрості Божої у м. Львові.

Для участі в конкурсі просимо надіслати портфоліо з Вашими основними роботами і коротку автобіографію  до 14 грудня 2014 року у форматі .pdf на електронну пошту: donata@ucu.edu.ua

Опис проекту
Християнська ідентичність є визначальною для спільноти Українського Католицького Університету, а відтак молитва і храм є центральними для життя УКУ як екзістенціально, так і архітектурно – храм є у центрі університетського містечка. Із цієї центральної ролі храму випливають і його основні завдання, які мають відобразитися в його архітектурі та оздобленні.
Академічний вимір університетського храму вимагає від нього не лише виконання традиційних завдань храму візантійської традиції (храм Софії), але й відкриття можливості діткнутися духа молитви древньої неподіленої Церкви (храм Климента Папи Римського) та й взагалі витоків християнства (храм Гробу Господнього).
Таке бачення університетського храму зумовлює наступну його архітектурну структуру: підземний рівень (історія і перспектива): Храм св. Климентія Папи Римського і Гріб Господній,  наземний рівень (сучасність): храм Премудрості Божої Софії.
Храм Гробу Господнього (натхнений Єрусалимською святинею) – місце особистої молитви. Простір, де людина може почуватися  комфортно, затишно та ізольовано від світу, місце особистої зустрічі з Творцем. Врахувати відсутність природного світла. Аскетизм оздоби, лампади, можливе спорудження кувуклії. Матеріал: тесаний камінь, ковальство, можливо елементи гутного кольорового скла.
Храм св. Климентія Папи Римського (натхнений храмом Климента Папи в Римі) – екуменічний простір у формі ротонди. Кам’яний престіл. Без іконостасу, але з низькою огорожею-темплоном, який може мати іконографічні зображення характерні для періоду неподіленого християнства. Відчуття атмосфери церковної єдності раннього християнства, яке також притаманне Львову – кафедральному осідку одночасно трьох традицій: візантійської, римської та вірменської. Присутність символів раннього християнства. Рельєфи, орнаменти, низькі барельєфи у стриманій піщано-сірій охристій гамі. Матеріал: тесаний камінь, ковальство, можливо елементи гутного кольорового скла.
Храм Софії – Премудрості Божої – традиційний тридільний храм візантійського обряду. Як храм Софії-Премудрості Божої, він повинен перебувати у духовній тяглості, яка до певної міри поєднує храми Софії у Константинополі, Києві, Римі. Храм повинен представити два основні акценти: мудрість, яка осягається через навчання (академічний вимір) та молитву (духовний вимір) та воскресіння, яке відкриває остаточну есхатологічну перспективу.

Про конкурс
Конкурс є відкритим та проводиться в два етапи. Замовником конкурсу є Український католицький університет.

Етапи конкурсу
Перший етап – портфоліо. Усі зацікавлені особи з України та за кордону надсилають портфоліо із основними роботами і коротку автобіографію. Термін – до 14 грудня 2014 року.
Другий етап – проект частини храму. Відібрані учасники виконують у форматі 1кв.м частину розпису або іконостасу на власний вибір. Термін – до 31 січня 2014 року. Результат визначає переможця конкурсу.

Вимоги до учасників
Учасником конкурсу можуть бути: фахівець, дипломований студент, архітектор, авторські колективи із України та з-за кордону, які мають мистецьку освіту і практичний досвід у ділянці розпису інтер’єру сакральних споруд.

Мова конкурсу
Офіційними мовами конкурсу є українська та англійська. Автобіографія, підписи, пояснення повинні бути написані українською або англійською.

Контактна інформація
За додатковою інформацією просимо звертатись до о. Юрій Саквук PhD – керівник Духовно-Пасторального відділу УКУ, ел. адреса: ysakvuk@yahoo.com;  тел.: +38 067 67 419 87

Корисні посилання
За посиланнями нижче:
– Загальна інформація, фасади церкви з розписами і зеленим дахом, фотографії процесу будівництва церкви:
https://drive.google.com/folderview?id=0B4r12-3Rh6grXzBqUXRIQXpoTlE&usp=sharing
– Концепція проекту церкву студентського містечка УКУ:
https://www.youtube.com/watch?v=gfb-tvU4awI

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s