Херсонес – це Севастополь?

«Херсонес – это же что? Это Севастополь.»

В.Путин, ноябрь 2014

Між Херсонесом і Севастополем немає спадковості. Севастополь був збудований вже на місці татарського села Ак-Яр (Ахтиар).

Дивним в устах президента Росії звучить й ототожнення сучасного міста Севастополь з грецьким та візантійським містом Херсон/Херсонес. Засноване у 529/528 рр. до н.е. грецькими колоністами з Гераклеї Понтійської (на території суч. Туреччини), це місто проіснувало майже 2 тисячі років, і остаточно припинило своє снування у першій половині  XV ст.

Руины античного Херсонеса. На заднем плане - Владимирский собор второй пол. XIX в.

А от сучасний Севастополь був заснований у 1783 р. на місці кримсько-татарського селища Ахтияр (Ак-Яр), і руїни Херсонесу лише географічно розташовані на місці пізнішого міста. В історичній науці для встановлення спадковості між поселеннями різних епох застосовується принцип безперервності традиції, чого між Херсонесом та Севастополем не спостерігається.

В будь-якому разі, і античний і середньовічний Херсон/Херсонес ніколи не належав ані Київській Русі, ані, тим більше, Московському князівству, і взяття цього міста київським князем Володимиром  є для обґрунтування сучасної приналежності міста таким же аргументом, як і спалення кримським ханом Девлет Гераєм Москви у 1571 г. сьогодні могло б служити для твердження про підлеглість Росії Меджлісу кримсько-татарського народу.

Ахтиарская бухта во времена основания Севастополя

URL

Между Херсонесом и Севастополем нет преемственности. Севастополь был построен уже на месте татарского села Ак-Яр (Ахтиар).

Странным в устах президента России звучит и отождествление современного города Севастополь с греческим и византийским городом Херсон/Херсонес. Основанный в 529/528 гг. до н.э. греческими колонистами из Гераклеи Понтийской (на территории современной Турции), этот город просуществовал без малого 2 тысячи лет, и окончательно прекратил свое существование в первой половине XV века.

Руины античного Херсонеса. На заднем плане - Владимирский собор второй пол. XIX в.

А вот современный Севастополь был основан в 1783 году на месте крымско-татарской деревушки Ахтияр (Ак-Яр), и развалины Херсонеса лишь географически находятся на месте позднейшего города. В исторической науке для установления преемственности между поселениями разных эпох, применяется принцип беспрерывности традиции, чего между Херсонесом и Севастополем не наблюдается.

В любом случае, античный и средневековый Херсон/Херсонес никогда не принадлежал ни Киевской Руси, ни, тем более, Московскому княжеству, и взятие этого города киевским князем Владимиром является для обоснования современной принадлежности города таким же основанием, как и сожжение крымским ханом Девлет Гераем Москвы в 1571 г. сегодня могло бы служить основанием для утверждения о подчиненности России Меджлису крымско-татарского народа.

Ахтиарская бухта во времена основания СевастополяURL

Advertisements

3 comments on “Херсонес – це Севастополь?

  1. константин коментує:

    ПТН ХЛО

  2. Донна коментує:

    Такими темпами деградации скоро в России дойдут до родства ПТН с императором Августом. Если не генетического, как в случае с Иваном Грозным, то через “скрепу духовную” или переселения души.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s